Ana Sayfa Kategoriler Haberler Aldemir Orient TV’ye Konuştu: Ortak Paydamız İnsanlık

Aldemir Orient TV’ye Konuştu: Ortak Paydamız İnsanlık

0
Aldemir Orient TV’ye Konuştu: Ortak Paydamız İnsanlık

Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir Orient TV’nin İşrak Gazetesiyle ilgili sorularını yanıtladı.

Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir Arap ülkelerinde yayın yapan Orient TV’nin İşrak Gazetesiyle ilgili sorularını yanıtladı. 09 Nisan Pazartesi günü yapılan röportajda Orient TV muhabirinin sorularını yanıtlayan Aldemir şunları söyledi:

Ortak Paydamız İnsanlık

“Öncelikle Orient TV’ye teşekkür ediyorum. Biz Orient TV’nin Suriye halkının vicdanını yansıtan sahadaki yayınlarına şahit oluyoruz. Bu bağlamda bizler de Suriye’de yardım çalışması, eğitim çalışması, kültürel faaliyetler yürütüyoruz. Fakat bunun Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak dünya kamuoyuna duyurulması noktasında bir ihtiyaç ortaya çıktı. Suriyeli gazetecileri, fikir adamlarını, düşünce insanlarını bir araya getirerek 2 buçuk yılı aşkındır İşrak Gazetesi adıyla bir gazete çıkarıyoruz.

Gazetemiz şu anda 50’yi aşkın ülkeye gidiyor. Suriyeli Arap, Türk, Kürt herkes burada görüşünü anlatıyor. Burada ortak paydamız insanlık. Herkesin akıl, nesil, can, mal ve din emniyetine saygı duyuyoruz. Burada yazı yazan liberal, solcu, seküler, Hıristiyan, Sünni, Alevi, Ermeni, Kürt, Türk vicdanlı insanlar var. Tek payda birleşik Suriye’nin korunması, komşuluk ilişkilerimizin muhafaza edilmesi ve akrabalık hukukumuzun geçmişte olduğu gibi bugün de hayat bulması. Bu gazetenin temel amacı sözü olan, fikri olan, her vicdana yer vermek.

Hedefimiz farklı düşünenleri buluşturmak

Bizim hedefimiz farklı farklı düşünen, birbirine saygı duyan yazarı, edebiyatçıyı, sanatçıyı, müzisyeni buluşturmak. Sonra bunu internet portalında artırmak. Bu savaşta yazarlar, düşünürler, fikir insanları genelde ihmal edildi, yok sayıldı. Biz bir nebze fikir ve düşünce insanlarını, gazetecileri, sanatçıları, edebiyatçıları burada daha fazla bir araya getirmek istiyoruz. Genelde onlar kamuoyunun sorunlarıyla ilgilenirken onların sorunlarına ilgisiz kalınıyor. Bizim bir amacımız da Suriyeli gazeteci, fikir adamı, düşünce adamı, sanatçı, edebiyatçıların sorunlarına katkıda bulunmak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.