Ana Sayfa Kategoriler Haberler Aldemir Hatay’da Eğitim Koordinasyon Toplantısına Katıldı

Aldemir Hatay’da Eğitim Koordinasyon Toplantısına Katıldı

0
Aldemir Hatay’da Eğitim Koordinasyon Toplantısına Katıldı

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir ve beraberindeki heyet, Hatay’da düzenlenen Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekât Bölgelerindeki okulların durumunun ele alındığı MEB Eğitim Koordinasyon Toplantısına katıldı.

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekât Bölgelerindeki okulların durumu ve eğitim ihtiyaçlarının değerlendirildiği toplantıya MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül başkanlığındaki Milli Eğitim Bakanlığı heyeti ile bölge il milli eğitim müdürleri ve konu ile ilgili çalışma yürüten STK temsilcileri katıldı.

“Gelecek Güçlünün Zayıfa El Uzattığı Yerdedir”

Toplantıda bir konuşma yapan konuşan Aldemir şunları söyledi;

“Büyük bir soykırıma şahitlik ediyoruz. Dünyada var olan sosyal bilimlerin Suriye’de çaresiz kaldığına görüyoruz.  Bu millet devletiyle, milletiyle, sivil toplum kuruluşlarıyla Suriye meselesine kucak açtı. Onun içinde birçok batılı kuruluşun rakamsal olarak tarif edemediği bir durumla karşı karşıyayız. Dünyada birçok yerde krizler yaşanıyor. Bizde bu krizin içerisine girip krizin bir parçası mı olacağız yoksa çözmek için inisiyatif mi alacağız? Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekât Bölgesinin eğitim üssü olması için çaba sarf ediyoruz.  Eğer bu bölgenin çocukları buralarda eğitilmezlerse dünyanın neresinde olursa olsunlar terör grupları onları rahat bırakmayacaktır. Gelecek güçlünün zayıfa el uzattığı yerdedir. Buradaki okulların tamamına kütüphane kurmak istiyoruz. Ayrıca; Afrin’de, Azez’de, Cerablus’ta öğretmenlerin de gelip oturabileceği kültür merkezi projelerimiz var ve Azez’dekine başladık. Buraya Türkiye’den entelektüellerinde geleceği bir mekân kurmak istiyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.