Aldemir: Biz, Birlikte Bir Anlam İfade Ediyoruz!

0
177

“Göç ve Ortak Geleceğimiz” Sempozyumunda konuşan Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, “Biz, birbirimize muhtacız. Biz, birlikte bir anlam ifade ediyoruz” dedi.

AKADDER (Anadolu Aile ve Kadın Derneği) tarafından 22-23 Nisan tarihlerinde Ankara Kızılcahamam’da yapılan ve 2 gün süren “Göç ve Ortak Geleceğimiz” Sempozyumunda konuşan Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, “Biz, birbirimize muhtacız. Biz, birlikte bir anlam ifade ediyoruz” dedi.

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir “Göç ve Ortak Geleceğimiz” Sempozyumunun sonunda katılımcılara yönelik bir konuşma yaptı. Aldemir, konuşmasında birçok konuya vurgu yaparak önemli açıklamalarda bulundu.  

“Her imkân bir imtihandır” diyen Aldemir, Türkiye’nin artık yeni bir sürece girdiğini belirterek yaptıkları çalışmaların önemine vurgu yaptı.  

Aldemir şöyle konuştu: “İki gündür, uzunca bir süredir yüreğimizde biriktirdiğimiz dertlerimizi, kederlerimizi, yaptıklarımızı Rabbime hamdolsun paylaşma fırsatımız oldu. Anlaşılan o ki, konuşulacak sözümüz var. Bunun için zaman yetmiyor. Tabi, uzun bir süre tarih dışı kalmışlığın, ayakta kalma mücadelesi verirken hayata dair bir şeyler yapamayışımızın biraz da birikmişliği var.

Acı ve keder, aslında geleceği de şekillendiren, mayalandıran bir olgudur. Tarihin akışını her zaman şehirlerin aşağı tarafından gelenler, acısı olanlar, derdi olanlar, o dertleri duyanlar şekillendirmiştir.

Burada, şu an dünyanın tuzu kurularını toparlasanız, inanın beş dakikadan fazla konuşacakları bir şeyleri kalmamıştır. Ama biz; hem birbirimize hem meselelerimize susamış insanlarız. Hamdolsun ki sözümüz var. Konuşacak pratiklerimiz var. Birbirimize anlatacak hikâyelerimiz var. Uzunca bir süre konuşamamıştık, dertleşememiştik. Kendi yaşadığımız hikâyelere, gözyaşlarına, gözyaşı bile dökememiştik.”

Aldemir konuşmasında “örgütlü değilseniz, özgürlüğünüzü sürdüremezsiniz” diyerek örgütlülüğün önemine dikkat çekti, kendi hikâyelerimizi anlatmanın gerekliliğinden bahsetti.

İşte Aldemir’in “Göç ve Ortak Geleceğimiz” Sempozyumunda yaptığı konuşmanın tamamı: