Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Aldemir, Batman’da Okulları Ziyaret Etti

Aldemir, Batman’da Okulları Ziyaret Etti

0
Aldemir, Batman’da Okulları Ziyaret Etti

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir ve beraberindeki heyet Batman’da Suriyeli öğrencilerin eğitim gördüğü okulları ziyaret etti.

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir bir dizi etkinlik için gittiği Batman’da Özgürder Batman Şube Başkanı Şevik Sevim ile birlikte Suriyeli öğrencilerin eğitim gördüğü okulları ziyaret etti.

19 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilen ziyarette, Aldemir ve beraberindeki heyet okul yöneticilerden çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Ziyarette Suriyeli öğrencilerle yakından ilgilenen Aldemir, öğrencilerle hasbihal etti.

Heyette Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer ile Bülbülzade Vakfı Başkan Yardımcısı Yunus Atilla Hamallar da yer aldı.

İlk ve ortaöğretim kademelerinde yaklaşık 800 öğrencinin eğitim gördüğü okullarda Arapça, Kürtçe ve Türkçe eğitim veriliyor.

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir daha sonra Özgürder Batman Şube Başkanı Şevik Sevim ile birlikte Özgürder’in Batman’da yeni hizmete açılan binasını gezerek çalışmalarla ilgili bilgi aldı.