Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Aldemir, Adıyaman Şehir Akademi’de 15 Temmuzu Anlattı

Aldemir, Adıyaman Şehir Akademi’de 15 Temmuzu Anlattı

0
Aldemir, Adıyaman Şehir Akademi’de 15 Temmuzu Anlattı

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, Adıyaman Şehir Akademi’de “15 Temmuz, Yeni Dönem Neyi İfade Ediyor?” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Adıyaman’da çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen Şehir Akademi’nin ilk etkinliği 9 Ekim Pazar günü Adıyaman Üniversitesi Rektörlük konferans salonunda gerçekleştirildi.

Anadolu Öğrenci Birliği, TÜGVA, MTTB, Hayat Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti ve Gökkuşağı Derneği’nin işbirliği ile gerçekleştirilen Şehir Akademi Paneline Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Gezer ve Ak Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara konuşmacı olarak katıldı. Panelin moderatörlüğünü ise H. Abuzer Nas yaptı.

Panelin açılış konuşmasını STK’lar adına Gökkuşağı Derneği Başkanı Sezai Yılmaz yaptı. Daha sonra Program Koordinatörü Mirza Gökdemir, Şehir Akademi’yi tanıttı.

Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ve üyeleri, akademisyenler, öğretmenler, basın mensupları ve üniversite öğrencilerinden geniş katılımının olduğu panelde Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir “15 Temmuz, Yeni Dönem Neyi İfade Ediyor?” konu başlığında, Prof. Dr. İbrahim Gezer “Yeni Dönemde Birey – Cemaat İlişkisi” konu başlığında, AK Parti Milletvekili Adnan Boynukara ise “Yeni Dönemde İktidar – Cemaat İlişkisi” konu başlığında sunum yaptı.

Program sonunda MTTB Adıyaman Şube Başkanı Ebubekir Sıddık Kara, TÜGVA Adıyaman Şube Başkanı Yunus Emre Pektaş ve Hayat Vakfı Adıyaman Şube Başkanı Harun Özsayın tarafından panelistlere plaket takdim edildi.