Ana Sayfa Kuruluşlar Alanya'da İftar Heyecanı

Alanya'da İftar Heyecanı

0
Alanya'da İftar Heyecanı

Sebilay Derneğinin geleneksel olarak düzenlediği “Ramazan İftarı” Alanya Belediye’si düğün salonunda 17 Ağustos 2011 Çarşamba günü gerçekleştirildi. İftara yoğun ilgi oldu.

Sebilay Derneğinin geleneksel olarak düzenlediği “Ramazan İftarı” Alanya Belediye’si düğün salonunda 17 Ağustos 2011 Çarşamba günü gerçekleştirildi. Sebilay Derneğine gönül verenlerin, vatandaşlarımızın ve dernek üyelerimizin yoğun katılımı oldu. Ezanın okunmasıyla birlikte Mustafa Güner hocanın duasıyla açılan iftarda misafirlere yemekler ve tatlı ikram edildi. Dernek başkanı Ersin Kaplan sade ve nezih bir ortamda gerçekleştirilen iftar programına katılımından dolayı misafirlere memnuniyetlerini ifade etti. Programa katılan misafirler de dernek başkanımıza ve dernek üyelerimize böyle bir program hazırladıklarından dolayı teşekkürlerini sundular. Bu tür programlar sayesinde mübarek Ramazan ayının manevi ortamında kaynaşma ve dayanışma göstergesi olan iftar programlarının kardeşliğin ve samimiyetin artmasında büyük katkısı olduğu vurgulandı. Sebilay Derneği de bu amaçla kaynaşmayı ve dostluğa katkı sağlayan programlarına devam etmeyi temenni etmektedir.

İftar programında Afrika da unutulmadı. Açılan yardım masasında Afrika’da açlıkla mücadele eden kardeşlerimiz için yardım toplandı. Misafirler yardım masasına yoğun ilgi gösterdiler. Özellikle anneler çocuklarına para vererek masaya konulan yardım kutusuna para atmalarını sağlayarak duyarlı olmaları için örneklik ettiler.