Aklıselime Davet Ediyoruz!

0
199

Son günlerde Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un başını çektiği çirkin saldırılarda Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (as) gündeme getirilmiş, önceki yıllarda olduğu gibi yine bir dergide iftira ve hakaret içeren karikatürler yayınlanmıştır.

Yapılan fütursuz açıklamalar ve değerlerimizi yok sayan yayınlar, başta Avrupa olmak üzere Batı ülkelerinde İslam düşmanlığının artmasına sebebiyet vermektedir. Oluşturulmak istenen kin ve nefret atmosferinin dünyayı bir kez daha karanlık dönemlere sürükleyeceği aşikardır. Bu durumdan ise gerek Avrupalı Müslümanlar gerekse Dünya Müslümanları için ve aynı zamanda insanlık adına da endişe duymaktayız.

İslami ve insani değerleri hiçe sayan bu hakaretlere karşı sessiz kalan Batı medeniyeti, dilinden düşürmediği eşitlik, insan hakları ve özgürlük kavramlarının kuru bir slogandan ibaret olduğunu tekraren ortaya koymuştur.

Müslümanların inanç özgürlüğünü zedeleyen bu tür açıklama ve yayınlar, meşum emellere hizmet eden bir provokasyon malzemesine dönüştürülmektedir. Oysa yüzyıllardır farklı inanç mensuplarıyla aynı topraklarda hoşgörü ve saygı çerçevesinde yaşamamızı sağlayan İslam; can, mal, din, akıl ve neslin muhafazasını öncelemiş, tüm insanlığın adalet içerisinde merhametle yaşayacağı bir düzen tesis etmiştir.

İslam düşmanlığı yaparak siyasi kifayetsizliklerini örtbas etmeye çalışan bu zihniyet sahiplerinin, Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan nezdinde İslam dünyasını tahkir eden yaklaşımlarını şiddetle kınıyor, başta Fransa olmak üzere Avrupa’daki ülkelerin duyarlı vatandaşlarını, tüm insanlığın adalet, merhamet ile birlikte yaşayacağı bir düzenin tesisi için çaba göstermeye davet ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.