Ana Sayfa Kuruluşlar Akdeniz Eğitim Sağlık ve Yardımlaşma Derneği Akdenizli Çocuklar Uçurtma Şenliğinde Buluştu

Akdenizli Çocuklar Uçurtma Şenliğinde Buluştu

0
Akdenizli Çocuklar Uçurtma Şenliğinde Buluştu

Mersin’de faaliyet gösteren Akdeniz Eğitim Sağlık ve Yardımlaşma Derneği olarak bu yılki Uçurtma Şenliğini 19 Mayıs Pazar günü yaptık.

Sahildeki cep sineması civarında yaptığımız Uçurtma Şenliğimize, başta Evde Karakter Eğitim öğretmen, öğrenci ve velileri olmak üzere çok sayıda dernek gönüllüsü katıldı.

Program Sabah 09:00’da kahvaltı ile başladı. Daha sonra derneğimiz Evde Karakter Eğitimi yılsonu etkinliği çerçevesinde öğrencilerimizin okudukları Kur’anı Kerim, şiirler, marşlar ve ilahiler ile devam etti. Daha sonra EKE programına katılan öğrencilere öğretmenleri tarafından sertifikaları verildi. Evde Karakter Eğitimi Komisyon Başkanı Hayriye Ada, Evde Karakter Eğitimi programıyla ile çocuğun din eğitimi ihtiyacının karşılaması konusunda veliye yardımcı olmak, çocuklarımızın kaliteli bir arkadaşlık kurmalarına yardımcı olarak kişilik ve karakterlerinin gelişmesine katkıda bulunmayı hedeflemekteyiz. Ayrıca ilimizde 5 yıldır uyguladığımız çalışmamızda EKE eğitimcilerine seminerler veriyor,  geziler ve piknikler yaparak öğrenci ve velilerin kaynaşmalarını sağlamaktayız dedi.

Daha sonra etkinliğe katılan çocuklar gruplar halinde, halat çekme, yumurta taşıma ve çuvalla yürüme gibi çeşitli dallarda yarıştılar. Kazanan gruba baş örtüsü ve not dfefteri gibi hediyeler verildi. Son olarak etkinliğe katılan 150 çocuğa ücretsiz uçurtma hediye edildi. Saat 15:00’e kadar süren etkinlikte, uçurtmalarını uçuran çocukların ve ailelerinin mutlulukları görülmeye değerdi.