Akdeniz’de Yılsonu Programı

0
Akdeniz’de Yılsonu Programı

Akdeniz Derneği 2011-2012 Evde Karakter Eğitimi yılsonu programı 26 Mayıs Cumartesi günü Dernek konferans salonunda gerçekleştirildi.

Mersinde faaliyet gösteren Akdeniz Eğitim Sağlık ve Yardımlaşma Derneği’nin 2011-2012 Evde Karakter Eğitimi yılsonu programı 26 Mayıs Cumartesi günü Dernek konferans salonunda gerçekleştirildi. Sunuculuğunu Evde Karakter Eğitimi eğitimcilerinden Şeyma Tekin’in yaptığı program EKE öğrencilerinden Merve Yılmaz’ın Kur’an’ı Kerim tilaveti ardından Burcu Alıcı’nın meal okumasıyla başladı. Açılış konuşmasını EKE sorumlusu Hayriye Ada yaptı. Ada konuşmasında  “Mersin’de Dernek olarak 2008 yılından beri yürüttükleri EKE’ yi kısaca anlatarak programa verdikleri destekten dolayı katılımcı ailelere, eğitimcilere ve öğrencilere teşekkür etti. Hayriye Ada konuşmasını şu sözlerle tamamladı: ”Çocuk yetiştirmek onu okutmaktan, iş sahibi yapmaktan, evlendirmekten ibaret değildir. Tam aksine doğumundan ölümüne kadar süren bir cihattır.”

Öğrenci gruplarımızın ilahi ve şiir okumalarının ve etkinliklerinin ardından programımıza Elbistan ÇINAR-DER’ den katılan Mustafa Gümüş Karagöz-Hacivat gölge oyununu sergiledi. EKE öğrencilerinin ve ailelerinin yoğun ilgi gösterdiği program eğitimcilerimizin öğrencilerine katılım sertifikası vermesi ve Akdeniz Derneği Hanımlar Komisyonu Başkanı Hülya Ağçelik’in de eğitimcilerimize Teşekkür Belgesi vermesiyle son buldu.