Ana Sayfa Kuruluşlar Akdeniz Eğitim Sağlık ve Yardımlaşma Derneği Akdeniz Derneği’nin Düzenlediği 4. Uçurtma Şenliği Gerçekleştirildi

Akdeniz Derneği’nin Düzenlediği 4. Uçurtma Şenliği Gerçekleştirildi

0
Akdeniz Derneği’nin Düzenlediği 4. Uçurtma Şenliği Gerçekleştirildi

Akdeniz Derneği’nin yıl düzenlediği ve bu yılda dördüncüsünü gerçekleştirdiği Geleneksel Uçurtma Şenliği büyük bir coşku ile gerçekleştirildi.

26 Nisan Pazar günü gerçekleşen etkinliğe Akdeniz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Melikşah Yusuf Yalçınkaya ile yönetim kurulu üyeleri, komisyon başkan ve üyeleri, dernek gönüllüleri, Akdeniz Derneği Toroslar Temsilciliği Genç Gönüllüleri, Anadolu Öğrenci Birliği Mersin Temsilciliği Öğrencilerinin yanı sıra, bürokrat ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 

 

Çocuklara yönelik çeşitli oyunlar ve etkinlikler ile başlayan programda, çocuklarda ve gençlerde nesne hissetme, penaltı atışları, halat çekme gibi oyunlarla eğlenerek yarıştılar.

 

Programda Okumak Özgürlüktür projesi kapsamında düzenlenen masa tenisi turnuvasında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Ödülleri öğrencilere takdim eden Büro Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı Vecdi Yanbaz kendilerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

 

Ayrıca etkinliğe katılan Türk Kızılayı kan bağışı ekipleri, standlarını kurup kan bağışı talebinde bulundu. Bu çağrıya kulak veren dernek gönüllüleri ve misafirler kan bağışında bulunup gerekli duyarlılığı gösterdi.

 

Yarışmalar ve etkinliklerin ardından uçurtmalar dağıtılıp, gayretle kurulduktan sonra gökyüzüne süzüldü. En az çocukları kadar heyecanlı olan, ve uçurtmaların peşinde koşan aileleri onların saf mutluluklarına eşlik etti.

 

Çay ikramı ile beraber keyifli muhabbetlerin yer aldığı etkinlikte, çocuklarda çevre bilincinin kuvvetlenmesi amacıyla mıntıka temizliği yapılarak program sona erdi.