Akdeniz Derneğinden Van’a Yardım

0
Akdeniz Derneğinden Van’a Yardım

Geçtiğimiz Hafta 7.2 lik depremle sarsılan Van için tüm Ülke seferber oldu. Ülkenin dört bir yanından gönderilen yardımlara bir katkı da Akdeniz Derneği de katıldı.

Geçtiğimiz Hafta 7.2 lik depremle sarsılan Van için tüm ülke seferber oldu. Ülkenin dört bir yanından gönderilen yardımlara bir katkı da Anadolu Platformu üyesi Akdeniz Derneği’nden geldi.

 

Van Depremine ilk günden itibaren duyarlı davranan Akdeniz Derneği, daha önce topladığı nakit yardımların yanı sıra ihtiyaç duyulan battaniye, katalitik soba, bebek maması ve bezi gibi en temel ihtiyaçlardan bir kısmını temin ederek depremden zarar gören deprem mağdurlarına yolladı.

 

 2005 yılından beri Mersin’de faaliyet gösteren Anadolu Platformu üyesi Akdeniz Eğitim Sağlık ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Melikşah Yalçınkaya Mersinli hayırseverlerin çam sakızı çoban armağanı mesabesinde Van halkının yanında oluğunu göstermek ve bir nebzede olsa acılarını hafifletmek maksadıyla böyle bir yardım kampanyası başlattıklarını belirtti. Yalçınkaya 2005 yılında kurduğumuz Derneğimiz ülkemizin neresinde olursa olsun hatta dünyanın en ücra bir köşesinde bile bir insanın canının yanmasına duyarlı olmuştur, olacaktır.

 

Daha önce Afrika’daki kuraklık ve açlık başta olmak üzere Japonya, Pakistan ve dünyanın birçok yerine uluslararası faaliyet gösteren yardım kuruluşları aracılığı ile yardımlarımızı ulaştırdık. Bu depremde de Mersinli’lerin Van’daki vatandaşlarımızın yanında olduğunu göstermek istedik dedi. Akdeniz Derneği Yardımlaşma Komisyonu Başkanı Ekrem Kılıksız ise bu yardımları Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu Aracılığıyla gönderdiklerini belirterek “yardım arcımızı buradan Osmaniye’ye yolladık, bölgedeki diğer Sivil Toplum Kuruluşlarının katkıları ile birleştirilerek en süratli bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak” dedi.

 

Abdullah Polat/MERSİN