Akdeniz Derneği'nde Kitap Tahlili

0
Akdeniz Derneği'nde Kitap Tahlili

Akdeniz Derneği Ortaöğretim Komisyonu tarafından hazırlanan

Akdeniz Derneği Orta Öğretim Komisyonu tarafından orta öğretim seviyesindeki gençlere yönelik hazırlanan aylık Gençlik Buluşması ve Kitap Tahlili programında bu ay ilk İslam öğretmeni, ‘Musab bin Umeyr’ kitabı işlendi.

Mahmut Selvi’nin sunuculuğunu yaptığı programa Ahmet Cihat Polat’ın Kuranı Kerim tilaveti ve Arif Kamış’ın meal okuması ile başlandı. Muharrem Ergül’ün kaleme aldığı Musab Bin Ümeyr kitabını sayın Bengin Selçuk, yaşadığımız hayata ışık tutacak şekilde anlattı.

Selçuk; Musab her tercihin bir vazgeçiş olduğunu bize öğretiyor, Musab Mekke’nin var olan gündeminde yerini almaktansa Mekke’de yeni bir gündem yaratmanın peşindedir, onu örnek alan biz gençlerinde günümüzde sosyal gündemlerden etkilenerek yaşamaktansa özgün duruşumuzla kendi gündemlerimizi de oluşturarak yaşamamız gerekir. Musab “Bu, davada kim var denildiği zaman sağına soluna bakmadan ben varım diyebilen bir tavırdır.”  İslam’ın ilk öğretmenliği Musab’ın omuzlarında yükseldi, Musab sorumluluğunun bilincinde bir hayat sürdü ve bedenini şehit olarak Allah teslim etti.

Kasım ayında öğretmenler günü sebebiyle belirlenen Musab Bin Umeyr kitabının tahlilinin ardından insanın sahip olduğu değerlerin farkındalığını artırmaya yönelik hazırlanan “ayakkabı” adlı kısa filmi izlenip öğrencilerle film hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Bir sonraki program 22 Aralık Pazar saat 13’te dernek merkezinde olacak. Tahlil edilecek kitap ise; Yusuf’un Üç Gömleği – Abdullah Yıldız.