Ana Sayfa Kuruluşlar Akdeniz Eğitim Sağlık ve Yardımlaşma Derneği Akdeniz Derneği Üyeleri Piknikte Buluştu

Akdeniz Derneği Üyeleri Piknikte Buluştu

0
Akdeniz Derneği Üyeleri Piknikte Buluştu

Akdeniz Derneğinin geleneksel hale getirdiği aile pikniği Erçel Köyü futbol sahasında yapıldı.

Mersinde faaliyet gösteren Akdeniz Eğitim Sağlık ve Yardımlaşma Derneği her yıl düzenli olarak düzenlediği piknik Erçel Köyü’nde yapıldı.

Geçtiğimiz (26 Mayıs) Pazar günü yapılan pikniğe başta Akdeniz Derneği’nin gönüllüleri ve aileleri olmak üzere 600 civarında davetli katıldı.

Akdeniz Derneğinin düzenlediği program sabah 9’da kahvaltı ikramıyla başladı. Daha sonra çocuklara yönelik çuvalla yürüme, ip çekme, mendil kapmaca ve yumurta taşıma gibi çeşitli yarışmalar düzenlendi.

Tırmıl Camii İmam Hatibi Mehmet Ali Aksüt Hocanın okuduğu Kur’anı Kerim’in ardından Akdeniz Derneği Başkanı Yusuf Yalçınkaya Akdeniz Derneği olarak “Böyle kıymetli bir toplulukla bizleri buluşturduğu için Rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Katılımından dolayı tüm misafirlere ve organizasyonda emeği geçen kardeşlerimize de hassaten teşekkür ederim.” dedi.

Ardından kürsüye gelen Erdemli İmam Hatip Lisesi Din Kültürü öğretmenlerinden Hasan Sungur geldi. Sungur yaptığı veciz sunumunda ailenin toplumdaki yeri ve önemine dikkat çekerek başta ana ve babamız olmak üzere özellikle yakın akraba ile münasebetlerimizi daima iyi tutmalıyız. Onlar bizimle aynı inancı paylaşmıyor olsa bile yinede onlara iyi davranmalı ve duacı olmalıyız diyerek yüce kitabımız Kur’anı Kerimden örnekler getirdi.

Öğle yemeği ikramının ardından tekrardan çeşitli yarışmalar ve sportif etkinliklere geçildi. Başta futbol ve voleybol olmak üzere çeşitli oyunlar oynandı ve yarışmalar yapıldı. Etkinliğe katılan davetliler de hem tanışma ve kaynaşmaya hem de dinlenip sorumluluklarımızı hatırlatıcı bir organizasyona ev sahipliği yapmaları sebebiyle başta Akdeniz Derneği Yöneticileri olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ettiler.