Ana Sayfa Kuruluşlar Akdeniz Eğitim Sağlık ve Yardımlaşma Derneği Akdeniz Derneği, Geleneksel Uçurtma Şenliği büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi

Akdeniz Derneği, Geleneksel Uçurtma Şenliği büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi

0
Akdeniz Derneği, Geleneksel Uçurtma Şenliği büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi

Uçurtmalar kurulup gökyüzünde keyifle süzdürüldü. Çocuklar kadar, aileleri de heyecanla uçurtmaların peşinde koştular.

 

Akdeniz Derneği olarak Geleneksel Uçurtma Şenliğimizi büyük bir coşkuyla gerçekleştirdik.

Bu yıl 27 Nisan Pazar günü saat 9’da gerçekleşen etkinliğimiz kahvaltı ikramı ile başladı. Yapılan kahvaltının ardından çocuklara yönelik yarışmalar  başladı. 3-6 yaş aralığı çocuklar ve 6-14 yaş aralığında ki çocuklar kız ve erkek olmak üzere iki grup şeklide ayrı ayrı yarıştılar.

Minikler Kültür Komisyonumuzdan, Zeren Amcaları ile, çocuklarda  Seyfettin Amcaları ve Arif Ağabileri ile mendil kapmaca, yumurta taşıma, penaltı atışları, halat çekme gibi oyunlarla eğlenerek yarıştılar.

Yarışmalar sürerken Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Burhanettin KOCAMAZ da şenliğimize ziyarette bulundu.

Yarışmada başarılı olan gruplara Yardım Komisyonu Başkanı Ekrem KILIKSIZ ve Mali Komisyon Başkanı Fadıl KARAK hediyelerini takdim etti.

Yarışmaların ardından miniklere balon, çocuklara ise uçurtmalar dağıtıldı. Uçurtmalar kurulup gökyüzünde keyifle süzdürüldü. Çocuklar kadar, aileleri de  heyecanla uçurtmaların peşinde koştular.

Geleneksel Uçurtma Şenliğimiz, Kutlu Doğum vesilesi ile Diyanet İşleri Başkanlığı’nın çocuklar için hazırlamış olduğu, Peygamberimi Öğreniyorum, Dinimi Öğreniyorum, Kitabımı Öğreniyorum, Ahlakımı Öğreniyorum adlı kitaplar dağıtılarak tamamlandı.