Ana Sayfa Kuruluşlar Akdeniz Eğitim Sağlık ve Yardımlaşma Derneği Akdeniz Derneği EKE Öğrencileri Dönem Sonu Gösterisi Yaptı

Akdeniz Derneği EKE Öğrencileri Dönem Sonu Gösterisi Yaptı

0
Akdeniz Derneği EKE Öğrencileri Dönem Sonu Gösterisi Yaptı

Akdeniz Derneği EKE Komisyonu, çalışmalarını dönem sonu gösteri etkinliği ile kapattı.

Akdeniz Derneği Evde Karakter Eğitimi Komisyonu 6-10 yaş arası çocuklara yönelik, 7-10 kişilik gruplar halinde ailelerin istekleri doğrultusunda evlerde yürütülen, kendine güvenen, özverili, sorumluluğunun bilincinde, karakter sahibi nesiller yetiştirmek amacı ile gerçekleştirdiği çalışmalarını bu eğitim döneminde de dönem sonu gösteri etkinliği ile kapattı.

Zeytinli Bahçe Meslek Liseli konferans salonunda gerçekleşen program miniklerin Kur’an-ı Kerim tilaveti ve mealinin okunması ile başlandı. Ardından Akdeniz Derneği EKE Komisyon Başkanı Hayriye Ada açılış. Mersin İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Tahsin Poyraz ise selamla konuşmalarını yaptı.

Sonrasında Evde Karakter Eğitimi’nin eğitim döneminde gerçekleştirdiği faaliyetleri anlatan kısa film izlendi ve EKE gruplarındaki öğrencilerin hazırladıkları gösterilere geçildi. 

Öğrenciler, Peygamberi Görmek İçin, Hayrul Beşer, Adabı Muaşeret, Suriye Gerçeği, Zekât Verelim, 32 Farz, Babanın Örnekliği, Tavaf konularında hazırladıkları küçük gösterileri sundular, ilahiler seslendirdiler.

Program Evde Karakter Eğitimi programında görev alan eğitimcilere plaket takdimi ile devam etti. Plaketleri Akdeniz Derneği Kadın Komisyonu Başkanı Hülya Ağçelik ve Eğitimci Munire Göz takdim etti.

Ardından tüm öğrencilere dönem sonu sertifikalarının verilmesi ile program tamamlandı.