Ana Sayfa Kuruluşlar Akdeniz Eğitim Sağlık ve Yardımlaşma Derneği Akdeniz Derneği, Davut Özgül’ü Anma Programı Gerçekleştirdi

Akdeniz Derneği, Davut Özgül’ü Anma Programı Gerçekleştirdi

0
Akdeniz Derneği, Davut Özgül’ü Anma Programı Gerçekleştirdi

Akdeniz Derneği, lise okuma gruplarıyla beraber, yaşadığı dönemde iz bırakmış İmam Hatip-Yazar Davut Özgül’ün vefatının yıldönümünde kabrini ziyaretinde bulundu.

"Davut Özgül’ü Anma Ve Kabir Ziyareti" programına Akdeniz Derneği yönetim kurulu üyeleri, proje gönüllü eğitimcileri ve Davut Özgül’ün dostlarından Fatih Kısa, Hasan Sarı ve Hayri Tarım katıldı.

 

Program Koordinatörü Murat Özkaya gençlere, yaşadığımız hayatın bir gün mutlaka son bulacağını hatırlatıp, sanallıklardan kurtulup hakikate sarılmanın önemine işaret etti. Özkaya, "hayatımızı güzel işlerle doldurup bir buket çiçek gibi tarihe bırakacak bilinçle yaşamayı istemeliyiz" dedi. 

 

Özkaya, "Davut Özgül, böyle bir hayatın peşindeydi. Okumaları, konuşmaları, yaptığı işlerle geçtiği yerlerden izler bıraktı. Biz yolumuzu aydınlatan, böylesi çalışmaların gerçekleştirilmesinde, ve üzerimizde emeği olan Davut Hoca’ya karşı vefa duygumuzu bir nebze göstermek için buradayız. Hayat hızlıca akıp gitmektedir. Peygamber Efendimiz s.a.v. buyurduğu gibi ağız tadımızı bozsa da biz ölümü hep hatırlayacağız ve şu an da toplumumuzdan uzaklaşan vefa değerimizi yeniden hayatın içinde yaşatacağız" dedi.

 

Düzenlenen programdan ötürü Davut Özgül’ün eşi Saliha Özgül, gösterdikleri vefadan ötürü gençlere ve "Okumak Özgürlüktür" Proje Koordinatörlerine teşekkür etti.

 

Akabinde Davut Özgül’ün yakın arkadaşlarından Fatih Kısa, Hasan Sarı ve Hayri Tarım kendi dünyalarındaki yansımaları ile Davut Özgül'ü anlattılar.

Program öğlen yemeği ve yapılan gezi ile tamamlandı.