Ana Sayfa Kuruluşlar Akdeniz Eğitim Sağlık ve Yardımlaşma Derneği Akdeniz Derneği Aralık Ayı Kitap Tahlilleri Yapıldı

Akdeniz Derneği Aralık Ayı Kitap Tahlilleri Yapıldı

0
Akdeniz Derneği Aralık Ayı Kitap Tahlilleri Yapıldı

“Okumak Özgürlüktür” Projesi kapsamında aralık ayı kitap tahlilleri 28 Aralık 2014 pazar günü Akdeniz Derneği’nde yapıldı.

Ortaokul kitap tahlili saat 12’de,  lise kitap tahlili ise saat 14’de  gerçekleştirildi. Ortaokul Kitap Tahlili; Mehmet Ali Aksüt ve Mehmet Ali Şeker tarafından Kur’an’ı Kerim ve mealinin okunması ile başladı.

 

Aralık ayı okuma kitabı olan Mehmet Alagaş'ın "Taş" kitabı Ortaokul Koordinatörü Murat Utma’nın moderatörlüğünde Ömer Celil Aksüt tarafından tahlil edildi.

 

Lise Kitap Tahlili ise Ali Göz’ün moderatörlüğünde Furkan Erden, Bilal Demir, ve Arif Kamış tarafından Ramazan Kayan’ın “Yol Risalesi” kitabı tahlil edildi.

 

Bu ay ki kitap tahlili programında iki grup da kısa film bölümünde, İYİLİKDER’in tanıtım filmi izlendi. Film dünyada yaşanan yoksulluklara, felaketlere, zulme, mağduriyetlere karşı insani sorumluluklarımızı hatırlattı.

 

Her iki kitap tahlili sonrasında da seminer salonundan oturma odasına geçilerek kitap, kısa film, ve genel konularda gençlerle hasbihal edildi. 

 

Projeye katılan tüm öğrencilere hediye etmek üzere yaptırılan kupa bardaklar program sonunda gençlere hediye edildi.