Akdav'da Tarih Dersleri

0
168

Aksa Eğitim Ve Dayanışma Vakfı Hanımlar Komisyonu tarafından organize edilen, genele yönelik yapılan tarih dersleri devam ediyor.

Vakıf merkezinde Salı günleri 13:30 ‘da haftalık olarak yapılan dersler tarihçi yazar Hüseyin Özhazar tarafından yapılıyor.

Şu zamana kadar yapılan derslerde Dört Halife, Emeviler, Abbasiler, Endülüs Emevileri, Kerbela, Türklerin Müslüman olması konuları işlendi. İlerleyen derslerde ise; Selçuklular, Osmanlılar, Müslüman Türk Toplulukları ve yakın tarih konuları ele alınacak.

Yapılan bu dersler, tarihi merak eden ve en doğru şekilde öğrenmek isteyen bayanların katılımıyla sağlanmaktadır. Tarihi, dizilerde abartılmış ve yanlış yansıtılmış bir tarih algısıyla değil, yaşanmış olayların aslına uzanmak, değerlendirmek ve sağlıklı bir şekilde tahlil etmek daha verimli olacaktır.

 

Tarihin, kabataslak bilgilerini doğrudan kabul ederek değil, belgelere dayanarak ve bu belgeleri irdeleyerek doğru bilgiye ulaşmak maksadıyla tarihin önemini bir kez daha vurgulayarak bayan kardeşlerimizi bu derslere davet ediyoruz.