Akademi Vizyon Kulübü İsmail Kılıçarslan’ı Ağırladı

0
228

ÇÜ Akademi Vizyon Kulübü, Şair-Yazar İsmail Kılıçarslan’ın konuşmacı olduğu bir konferans düzenledi.

Çukurova Üniversitesi bünyesinde eğitim ve kültürel faaliyetlerde bulunan Akademi Vizyon Kulübü, Şair ve Yazar İsmail Kılıçarslan’ın konuşmacı olduğu “Yazmak işe yarar mı?” adlı bir konferans düzenledi.

25 Nisan 2019 Perşembe günü ÇÜ Atıf Kansu Toplantı Salonu’nda yapılan programa ÇÜ İlahiyat Fakültesi Öğr. Üyesi Dr. Mustafa Hayta, Akademi Vizyon Kulübü Başkanı Mahmut Yılmaz, AÖB Adana Bölge Başkanı Halime Taş, AÖB Adana Başkanı Cebrail Polat ile öğrenciler katılım gösterdi.

Konuşmasında yazının tarihçesine değinen Kılıçarslan, yazının dün ile bugün arasında bağ kurma açısından önemli bir argüman olduğunu belirterek, günü aydınlatma noktasında eski bilgilerin çağa taşınıp yeni bilgilerle harmanlanıp gelecek nesillere aktarılmasının onlar açısından da dönüm noktası olabileceğini ifade etti.

Yazmanın üretkenliği artırmada önemli bir rol oynadığını belirten Kılıçarslan, gençlere daha çok okumaları, araştırmaları ve yazmaları tavsiyesinde bulunarak konuşmasını interaktif bir şekilde tamamladı. Konuşmasının akabinde İsmail Kılıçarslan’a hediyesi Dr. Mustafa Hayta tarafından takdim edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.