Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Kadın ve Aile Derneği AKADDER’in Hizmetiçi Eğitim Programı Kayseri’de Yapıldı

AKADDER’in Hizmetiçi Eğitim Programı Kayseri’de Yapıldı

0
AKADDER’in Hizmetiçi Eğitim Programı Kayseri’de Yapıldı

AKADDER’in (Anadolu Kadın ve Aile Derneği) düzenlediği İkinci Bölge Hizmet İçi Eğitim Programı Kayseri’de gerçekleşti.

AKADDER (Anadolu Kadın ve Aile Derneği) Kayseri Bölgesi Hizmet İçi Eğitim Programı 15 Aralık 2018 Cumartesi günü İlim Hikmet Vakfı’nın ev sahipliğinde Kayseri’de gerçekleşti.
Programa Kayseri ve çevre illerden AKADDER üyesi ve gönüllüsü 100 bayan katıldı. Kahvaltı ile başlayan program, selamlama konuşmaları ile devam etti. Osman Gerçek ve Zeynep Işık, İlim Hikmet Vakfı adına gelen misafirleri selamladı.
Selamlama konuşmalarının ardından ilk olarak kürsüye AKADDER Başkanı Rabia Aldemir geldi. Aldemir, gönüllülük ve onu anlamak üzerine bir konuşma gerçekleştirdi. “Gönüllü, kendisi dışındaki insanların yaşam kalitesini artırmak için çalışandır” diyen Aldemir, gönüllüleri nasıl kazanmamız gerektiği ile ilgili bilgiler paylaştı.
İkinci olarak Gazeteci Yazar Ayşe Böhürler kürsüye geldi. Böhürler farklı İslam coğrafyalarındaki kadınlar ve onların yaşam tarzları üzerine bir konuşma yaptı.
Programın ikinci kısmı “Psikolojik İlk Yardım” atölye çalışmalarıyla devam etti. Programın bu kısmına özellikle yetim, yardım, mülteci ve Evde Karakter Eğitimi çalışmalarında sahada görev alanlar katılım gösterdi. Saha çalışmalarında özellikle dezavantajlı gruplarla birebir çalışanların yapması gerekenler üzerine hem teorik hem de pratik bir uygulama yapıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.