Akadder’den Mısır’daki İdam Kararlarına Tepki

0
220

Anadolu Platformu Kadın Kolları tarafından kurulan Anadolu Kadın ve Aile Derneği (Akadder) Mısır’daki idam kararlarını protesto etmek için basın açıklaması düzenledi.

09 Nisan Çarşamba günü Bülbülzade Vakfı Mütercim Asım Konferans Salonunda yapılan basın açıklamasını Akadder üyesi Fadime Eminoğlu okudu. Çok sayıda Akadder üyesinin de destek verdiği açıklamada emperyalist devletlerin, işbirlikçi diktatörlerin İslam coğrafyasında yüzyıllardır estirdikleri teröre artık dur demek gerektiği vurgulanarak, Mısır halkının adalet ve özgürlük arayışına tam destek verdikleri belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi;

KAMUOYUNA

Dünya emperyalist sömürgeci devletlerin ve iş birlikçi diktatörlerin İslam coğrafyasında yüzyıldır estirdikleri teröre, yaptıkları soyguna artık yeter dur! demek zorundadır.

İslam coğrafyasındaki halklar zincirlerini kırarak özgürce yaşamak için ağır bedeller ödemektedir.

Tunus’ta, Libya’da, Suriye’de ve Mısır’da canlarını özgürlükleri karşısında ortaya koyan halklar ülkelerinin adalet, özgürlük içinde yaşamasını istiyorlar.

Mısırda halkın adalet, tevhit ve özgürlük için ortaya koyduğu direnişleri sonuç vermiş ve diktatör Hüsnü Mübarek yıkılmıştı.

Fakat batılı sömürgeci ülkeler ve koltuklarını kaybetmekten korkan bölgedeki iş birlikçi diktatörler el ele vererek Mısır halkının umudu olan Mursi ve Mısırın özgür insanlarını cezalandırarak insanlığın özgürlük umudunu yıkmaya çalışmaktadır.

Bütün dünyanın gözleri önünde bir halkı, halkın ve hakkın temsilcilerini katletmeye başladılar.

Kendi putlarını tek tek yiyen batılılar Mısır’da Kuklalarının yenisini Mısır halkının başına diktatör olarak diktiler.

Efendilerinin Adeviye’de öldürerek bitiremedikleri Esma’ları, üniversiteli gençleri önce zindana doldurdular.

Şimdi de kötü bir tiyatro oyununu hatırlatan sahte mahkemelerle Mısır’ın özgür insanlarını katletmek istiyorlar. Tek suçları adalet, tevhid, özgürlük istemek olan bu yiğit insanları kadın erkek, genç yaşlı demeden yüzer yüzer dünyanın gözü önünde idam sehpalarına gönderiyorlar.

Mısır’da tüm insanlığın gözü önünde yargılanan bu insanlar ‘Dünya bizi görmüyor mu, duymuyor mu? diyerek haykırıyorlar. Bizler de Akadder ve Mozaik Kadın Derneği olarak onları duyduğumuzu, gördüğümüzü ve yanlarında olduğumuzu tüm dünyaya haykırıyoruz.

Demokratlar, hümanistler, batılılar yalnızca seyrediyorlar. İnanan, düşünen, özgürlüğe sevdalı olan, insanım diyen herkesi Mısırdaki zulme sessiz kalmamaya ve bu zülüm karşısında çığlık olmaya davet ediyoruz. Çünkü zulme sessiz kalmak zulme ortak olmaktır.

Özgürlük, adalet yalnız bizim değil bütün insanlığın hakkıdır.

Akadder/Mozaik Kadın Derneği