AKADDER’den Kılıçdaroğlu’na Sert Tepki

0
177

Anadolu Kadın ve Aile Derneği (AKADDER), Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkında sarf ettiği ahlak dışı sözler dolayısıyla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu düzenlediği basın açıklaması ile kınadı.

6 Nisan Çarşamba günü Bülbülzade Vakfı Mütercim Asım Konferans Salonunda yapılan basın açıklamasına AKADDER Başkanı Rabia Aldemir ve gönüllüler katıldı.

Basın açıklamasını AKADDER adına Hatice Sohbet okudu.

Bildiride CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkında maksatlı, seviyesiz ve ahlak dışı bir benzetmede bulunduğu vurgulanarak,  Kılıçdaroğlu’nun Sayın Bakan’a değil; tüm kadınlarımıza karşı çirkin bir saldırı gerçekleştirmiştir denildi.

Açıklamada; “Bizler AKADDER olarak yapılmış olan bu açıklamaları, en hafif şekliyle telin ederken öncelikli olarak CHP’li kadınların bu ahlaksızlığa karşı tepki göstermesi gerektiğine inanıyoruz” denildi.

İşte bildirinin tam metni;

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkında sarf ettiği ahlak dışı ithamlar dolayısıyla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu AKADDER olarak kınıyoruz.              

Dün, TBMM’deki grup toplantısı sırasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkında maksatlı, seviyesiz ve ahlak dışı bir benzetmede bulunmuştur. Bu benzetmeyle Kılıçdaroğlu aslında sadece Sayın Bakan’a değil; tüm kadınlarımıza karşı çirkin bir saldırı gerçekleştirmiştir.

Ana muhalefet partisinin genel başkanının, bir kadına karşı bu kadar seviyesiz ve ahlakdışı açıklamalarda bulunması ülkemiz ve milletimiz adına üzüntü ve kaygı vericidir.

Bir önceki grup toplantısında da Sayın Bakan’ın anneliğiyle ilgili çirkin ithamlarda bulunan Kılıçdaroğlu, bu seviyesiz üslubunu sürdürmekte, kadın kimliğine saygısızlıkta ısrar etmektedir. CHP Başkanının yaptığı açıklamalar açık bir taciz ve insan hakkı ihlalidir.

Bizler AKADDER olarak yapılmış olan bu açıklamaları en hafif şekliyle telin ederken öncelikli olarak CHP’li kadınların bu ahlaksızlığa karşı tepki göstermesi gerektiğine inanıyoruz.

Ayrıca; bir ülkenin ana muhalefetini oluşturan bir yapının başında olan kişi, acaba hangi odaklardan aldığı güçle bu tür söylemler geliştirebildiği büyük bir soru işareti olarak durmaktadır.

Bir siyasetçi, nasıl bir aymazlık ve hadsizdik içinde olabilir ki bir kadın hakkında bu denli mesnetsiz ve çirkin iddialarda bulunabilmektedir.

Kadınlık onuruna yapılmış bu ahlak ve izan dışı saldırının hiçbir özrü olamaz. Özür, bu ahlaksızlığı ortadan kaldıramaz. Ana muhalefet yapısına düşen, siyaset kurumunu derhal bu lekeden temizlemesidir. Zira siyasetini çirkin iftiralar üzerine kuran bir başkan her kesimin zararınadır.

İşlenen bir kıyımın arkasına sığınarak pervasızca ve izahı mümkün olmayan açıklamalar yapan muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu kendi üyelerimiz ve bu çirkin saldırının karşısında olan herkes adına telin ediyoruz.

ANADOLU KADIN VE AİLE DERNEĞİ (AKADDER)