AKADDER Hizmet İçi Programı

0
298
AKADDER Adana Bölgesi  “Eğitim ve Teşkilat Çalışmaları” Üst Başlıklı Hizmet İçi Eğitim Programı Adana ve Mersin’de Yapıldı
AKADDER Adana Bölgesi’nin organize ettiği  “Eğitim ve Teşkilat Çalışmaları” üst başlıklı 3. Hizmet İçi Eğitim Programının birinci kısmı, 9 Şubat 2020 Pazar günü Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nde 60 kişiyle  yapıldı.
Edibe KAYA ve Nurdan Abuşka’nın Kuran Tilaveti ve Meali ile başlayan programda; AKADDDER Adana Temsilcisi Ayşegül Kılıçparlar, selamlama konuşması yaptı.
Anadolu Platformu Teşkilat Başkanı Gazi Kılıçparlar, yaptığı “Ders Halkaları ve Anlamı” başlıklı konuşmasında; ders halkalarının özelden genele önemine değinerek, katılımcılara sağlamış olduğu faydalarından bahsetti. Ders Halkalarının bilgi ve bilinç aktarım ortamı olduğunu vurguladı ve mensuplarına bilgelik  kazandırdığını söyledi. “Ders Halkaları islami hareketin eğitim merkezleri olup, müfredatı, eğitimi ve fikriyatı olmayan bir islami hareket düşünülemez” dedi.
Rabia Aldemir, “Gençlik Aile ve Sorumluluklarımız” adlı konuşmasında; “Kötü bir ortamda, şiddet, ihanet, sevgisizlik ve saygısızlık ortamında sağlıklı bir nesil yetişmez. Sorunlarımızı öteleyerek, kendi yanlışlarımızın üstünü örterek, başkalarına havale ederek sorunlarımızı çözemeyiz. Enerjimizi yanlışı göstermek için değil hakkı  getirmek için kullanmalıyız.”
Nesrin Gezer, “AKKADDER Teşkilat Çalışmaları ve Verimlilik” sunumunu yaptı. Türkiye’de İslami hareketin geçmişini; samimiyet, gayret ve teşkilat kavramları üzerinden özetledi.
Programın ikinci kısmı, Akdeniz Eğitim ve Sağlık Yardımlaşma Derneği’nin  ev sahipliğinde 10 Şubat Pazartesi günü Mersin’de tamamlandı. Mersin’deki eğitim programına; Komisyon yöneticileri, ilin ders halkaları sorumluları ve gönüllerden oluşan toplam 30 kişi katıldı.
Komisyon Sunumları, Müzakereler ve Kapanış oturumlarıyla program tamamlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.