AKADDER Adana, Gönüllülük Kampı’nda Buluştu

0
158

AKADDER Adana, “Sivil Toplum Gönüllülüğü” üst başlıklı günübirlik kamp programı düzenledi.

Anadolu Kadın ve Aile Derneği (AKADDER) Adana tarafından organize edilen “Eğitimcilerin Eğitimi 2. Dönem Kampı”, 23 Haziran Çarşamba günü “Sivil Toplum Gönüllülüğü” üst başlığıyla Ülfet Derneği Merve Algan Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Programa AKADDER Adana yönetici ve ders halkası eğitimcilerinden oluşan kalabalık bir kadın topluluğu katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, Anadolu Platformu Teşkilat Birimi Başkanı ve Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar’ın selamlama konuşması ile devam etti. Konuşmasında kadın çalışmalarının büyük hareketler için etkin ve olmazsa olmaz bir unsur olduğunun altını çizen Kılıçparlar, “kadınların içerisinde olmadığı bir iş yüzde elli eksiktir, gönüllülerimizin yoğun ve fedakar gayretleri sayesinde bugün farklı bir noktadayız, insanlığın bu çabalara ihtiyacı var ve mücadelemize hayatımızda yer açmalıyız ve bu örnek çalışmaları daha görünür kıolmalıyız bu da gönüllü yaptığımız işlerin daha profesyonel ve teşkilatlı olmasından doğar” dedi.

Gazi Kılıçparlar’ın konuşmasının ardından dört ayrı başlıkta planlanan atölyelere geçildi. Esma Nasıflı’nın “Gönüllülük nedir?, Mürüvvet Yolaçan’ın “Gönüllüler neler yapar?”, Buket Makas’ın “Gönüllüler Hukuku” ve Hatice Tosun’un “Gönüllü Eğitimi” alt başlıklı atölyelere başkanlık ettikleri oturumlarda; sivil toplum kuruluşlarındaki gönüllü potansiyeline, var olan gönüllülerin etkin olarak faaliyet süreçlerine katılımlarına, gönüllülüğün aynı zamanda insani anlamda bağlayıcı bir rolünün olduğuna ve gönüllü insanların hukuklarının ne şekilde korunacağına dair müzakereler yapıldı.

Programa iştirak eden Ülfet Derneği Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Mehmet Makas da komisyon olarak geleneksel hale getirdikleri ve bu yıl da daha nitelikli şekilde uygulamayı planladıkları yaz okulu projelerine dair katılımcıları bilgilendirdi. Program tamamlanan atölyelerin genel değerlendirmesi ile son buldu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz