Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Kadın ve Aile Derneği AKADDER Adana Bölgesi Hizmetiçi Eğitim Programı Gerçekleşti

AKADDER Adana Bölgesi Hizmetiçi Eğitim Programı Gerçekleşti

0
AKADDER Adana Bölgesi Hizmetiçi Eğitim Programı Gerçekleşti

Anadolu Kadın ve Aile Derneği (AKADDER) Adana Bölge Hizmetiçi Eğitim Programı Adana’da gerçekleştirildi.

Anadolu Kadın ve Aile Derneği (AKADDER) Adana Bölgesi Hizmetiçi Eğitim Programı 3 Kasım Cumartesi günü Ülfet Derneği ev sahipliğinde Adana’da gerçekleştirildi. Programa Adana başta olmak üzere Mersin, Osmaniye, Hatay ve çok sayıda ilçeden temsilci düzeyinde yaklaşık 80 kişi katılım gösterdi.

Program kahvaltı ikramı ile başladı. Kahvaltı ikramının akabinde kürsüye gelen Anadolu Platformu Teşkilat Başkanı ve Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar bir selamlama konuşması yaptı. Konuşmasında aile merkezli çalışmalarda bulunmanın sağladığı kitlesel katkıya vurgu yapan Kılıçparlar, kadının içerisinde yer almadığı her çalışmanın yüzde elli eksik olduğunu ifade etti.

Gazi Kılıçparlar’ın ardından programa ev sahipliği yapan AKADDER Adana sorumlusu Ayşegül Kılıçparlar da AKADDER’in kadın dünyasına dair çizdiği ufuktan söz ederek, programa ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti ifade etti.

Yapılan selamlama konuşmaları sonrasında Anadolu Kadın ve Aile Derneği (AKADDER) YK Başkanı Rabia Aldemir, “Gönüllülük ve Sorumluluk” adlı sunumunu gerçekleştirdi. Konuşmasında gönüllü çalışmalarının kurumlar açısından çok önemli ve gelecek vaadeden bir durum olduğunu belirten Aldemir, ilgi çeken ve bilinç aşılayan örneklerle konuşmasını sürdürdü.

Rabia Aldemir’in sunumunun sonrasında oturuma soru-cevap şeklinde devam edilerek katılımcılardan gelen sorular cevaplandırıldı. Akabinde ise Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Hadis A.B.D. Başkanı Öğr. Üyesi Fatma Akdokur Aktaş “Bir Duruş, Bin Söylem: Anadolu Kadını” adını taşıyan bir sunum gerçekleştirdi.

Verilen namaz ve yemek molasının ardından katılımcılara Psikolog Feyza Nur Ak, “Psikolojik İlk Yardım-Teorik Eğitim” adlı bir alan semineri verdi. Ak’ın konuşmasının ardından misafirlere, programın ev sahipleri tarafından hediye takdiminde bulunuldu.

Konuşmaların sonlanmasıyla birlikte hizmetiçi eğitim programının atölye çalışmaları kısmına geçildi. Programın organizatörlerinden Feyza Nur Ak, Sena Aldemir ve Sinem Pala, “İzle-Dinle-Bağ kur Pratik Eğitimi” adı verilen ve somut çıktıların sağlandığı atölye çalışmalarında ayrı ayrı mekanlarda bayanlarla bir araya geldiler. İnteraktif bir ortamda gerçekleşen atölye çalışmaları süresince katılımcılar da etkinliklere uyum sağladılar.

Son olarak bir değerlendirme toplantısı yapıldı ve hizmetiçi eğitim programının içeriği konuşuldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.