Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Kadın ve Aile Derneği AKADDER 3. Hizmet İçi Eğitim Programı Gerçekleşti

AKADDER 3. Hizmet İçi Eğitim Programı Gerçekleşti

0
AKADDER 3. Hizmet İçi Eğitim Programı Gerçekleşti

AKADDER, Hizmet İçi Eğitim Programının üçüncüsünü 16 Şubat Cumartesi günü Hanımeli Derneği’nin ev sahipliğinde Malatya’da gerçekleştirdi.

Malatya bölgesinde bulunan AKADDER temsilcilerinin ve üyelerinin katıldığı Hizmet İçi Eğitim Programı 16 Şubat Cumartesi günü saat 08:30’da kahvaltı ile başladı. Programda Hanımeli Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı ile AKADDER Yönetim Kurulu üyesi Saime Kırma birer selamlama konuşması yaptı. Programa katılan tüm misafirlere teşekkürlerini sunan Kırma, “Ümmetin yarısı kadınlardan oluşur, diğer yarısını da kadınlar yetiştirir” ifadelerine yer verdi.

Programda Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir de bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. “Yaralı bir yürek gördüğümüz zaman yüreğimizin sızlaması imanımızın ispatıdır” diyen Aldemir, “Bir şey yapma derdi olmayan kenarda bekler, eleştiriden başka bir şey yapmaz” diyerek konuşmasına son verdi.

AKADDER Başkanı Rabia Aldemir ise gönüllülükle ilgili bir konuşma yaparak, “Kurumlar ancak gönülleri kadar güçlüdür. Her sivil toplumun kalitesi gönülleri cezbetmesiyle doğrudan bağlantılıdır” dedi, sivil toplum çalışmalarında gönüllülük faaliyetlerinin önemine vurgu yaptı.

Rabia Aldemir’den sonra Yıldız Ramazanoğlu kadınlara dair konuşmasını gerçekleştirdi. Ramazanoğlu, “Bizler zincir gibi birbirimize eklenerek büyümeliyiz. Bunun için geçmişteki halkaların değerini bilmeliyiz” dedi, “Allah’a ulaşmak için ağırlıklarımızı atmalıyız” diyerek tamamladı.

Hizmet içi programı öğleden sonra “Psikolojik İlk Yardım” başlıklı atölye çalışması ile son buldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.