Aile ve gençlik / Ramazan Yıldız

0
212

Anadolu Platformu’nun geleneksel hale getirdiği Kuzuluk Buluşmaları’nın bu yıl 6. sı düzenlendi. Gençlik ve Gelecek konulu sempozyum 5 gün sürdü. Sempozyum hakkında basında yazılar yazıldı haberler yayınlandı. Bu haberleri değerli okuyucularımız için sitemizde yayınlıyoruz

Anadolu Platformu 11 – 16 Temmuz 2111 tarihleri arasında 6.’sını gerçekleştirdiği eğitim sempozyumunun ana başlığı “Gençlik ve Gelecek” olarak tercih edilmişti. Ülkemizdeki ve dünyadaki olaylara baktığımızda çok isabetli bir tercih olmuştur. Biz buradan başlığı tercih edenleri ve organizasyonda emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sempozyumda Türkiye’deki son yüzyıllık gençlik hareketleri hakkında bilgilendirmeler ayrıntılı olarak yapılırken dünyadaki farklı düşünsel ve ideolojik gençlik hareketleri hakkında da ayrıntılı sunumlar yapıldı. Özellikle son altı ayda Kuzey Farika’da başlayıp Arap yarımadasında tırmanışa geçek halk hareketleri ve içeriği konusunda da ilgili ülkelerden gelen misafirler ayrıntılı bilgilendirmelerde bulundular. Sempozyumda gençlerin yoğunlukta olması dikkat çekiciydi ve zaman zaman gençlere mikrofon verilmesi ve gençlerin duygularını ortaya koymaları, geleceğe bakışları, yaşça kendilerinden büyük veya aile büyüklerinden beklentilerini dile getirmelerine imkân sağlanması ayrı bir güzellikti.

 

Çok dolu geçen bir haftalık maratondan sonra herkes nasibine düşeni alarak ve yeni donanımlarla, yeni motivasyonlarla memleketlerine, Allah’ın dar manada sorumlu tutuldukları topraklara döndüler. Herkes Allahın kendilerini yüklemiş olduğu misyonu kuşanarak vizyona çıkma sevdasıyla yola koyuldu. Ortamı tahlil edecek olursak ana başlıkta da görüldüğü gibi toplumun her kesiminde “çocuklar toplumun geleceğidir”  tarzında cümleler son dönemlerde kullanılmaya başlandı. Genel bir değerlendirmede Anadolu Platformunun; evde karakter eğitimi komisyonu, gençlik komisyonu, aile eğitimi komisyonu, öğretmen komisyonu ve hanımlar komisyonuna büyük görevler düşmektedir. 

…………………… 

 

HAYDİ GELECEK NESLİ BAĞRIMIZA BASALIM!

Özgün Duruş