Ana Sayfa Kuruluşlar Aile Eğitiminde Sertifika Heyecanı

Aile Eğitiminde Sertifika Heyecanı

0
Aile Eğitiminde Sertifika Heyecanı

Neslimiz için Hacer gibi say’ ederek. Ailemiz için Nuh misali gemiler inşa ederek. Gelecek için Meryem örnekliğinde adanmayı ve adamayı göze alarak. Yeniden eve dönme çağrısı yapıyoruz.

Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği Aile Eğitimi Komisyonu tarafından 8 Nisan 2012 Pazar günü Dernek Konferans Salonu’nda Aile Eğitimi Katılım Belgesi Dağıtım Töreni düzenlendi.

Aile Eğitimi Programını takip eden ailelerin katıldığı tören, Musa ÇİFTÇİ’nin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. İl-san Der Aile Eğitimi Komisyon Başkanı Ramazan DÖNMEZ, iki yıldır devam eden program hakkında bilgilendirme yaptı.

Programın açılış konuşmasını İl-san Der Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman DAĞ yaptı. DAĞ, “İki yıldır iki haftada bir Pazar günleri Aile eğitimi programına büyük bir fedakârlık örneği göstererek katılan 30 aileye ve programlarda sunum yapanlara teşekkür ediyorum. Toplumu ve toplumun temel dinamiği olan aile kurumunun ifsad edilmeye çalışıldığı bu dönemde sizler, huzurlu bir ailenin nasıl oluşturulması gerektiği konusunda seminerler aldınız ve aldığınız bu bilgileri hayatınızda uygulamaya gayret ettiniz. ‘Vahiy Nesli’ni yetiştirme amacıyla hareket ettiniz. Özellikle seminerlerde vurgulanan ‘Değerler Eğitimi’ konusunda bilinçlendiniz ve ailelerinizde bunları uygulayarak ‘örnek aile modeli’ oluşturdunuz. Vereceğimiz bu Katılım Belgelerini evinizin en müstesna yerine asınız. Hepinize ayrı ayrı tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Anadolu Platformu Aile Eğitimi Komisyonu Başkanı Ramazan YILDIZ ise, ‘Aile Eğitiminin Önemi’ hakkında sunum yaptı. YILDIZ, “Anadolu Platformu aile eksenli bir çalışma yürütmektedir. Boşanmaların arttığı bir dönemde bu eğitimlerin yapılmasına önem veriyoruz. Önümüzdeki zamanlarda inşallah nişanlı ve yeni evlenen eşlere de eğitimler düzenleyeceğiz. Birbirlerine tahammül edemeyen gençlerin kurduğu yuvalar bir bir yıkılırken suçu feminizme, kapitalizme ya da modernizme atmak bize kurtuluş sağlar mı? İletişim, paylaşım eksikliğinin un ufak ettiği ailelerin suçunu medya ya da töre taşıyabilir mi? Çöken, çözülen her aile, ümmet binasından düşen tuğlalar mesabesindedir. Ancak bir umut var. Amel defterimizi açık tutacak nesiller yetiştirebilmek için geleneksel aile anlayışımızı eleştirel bir süzgeçten geçirip vahyin onayı ile yeni bir inşa ameliyesi. Yeniden aile kavramını ele alıp içini doldurma çabası. Sahih bilgi, sağlıklı iletişim ve sadık kulluk ekseninde bir aile eğitimi… Neslimiz için Hacer gibi say’ ederek. Ailemiz için Nuh misali gemiler inşa ederek. Gelecek için Meryem örnekliğinde adanmayı ve adamayı göze alarak. Yeniden eve dönme çağrısı yapıyoruz” dedi.

Program, Katılım Belgelerinin dağıtımı ve katılımcılara verilen sürpriz hediyelerle neticelendi.