Aile Eğitimi Sertifika Töreni Yapıldı

0
Aile Eğitimi Sertifika Töreni Yapıldı

Bülbülzade Vakfı Aile Eğitimi Komisyonu tarafından 2013-2014 yılı faaliyet dönemindeki çalışmalara katılan ailelere yapılan hasbihal ve değerlendirme toplantısıyla sertifikaları verildi. Programa Aile Eğitimi Komisyonu üyeleri ile aileler katıldı.

 

Programda bir konuşma yapan Aile Eğitimi Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ günümüzde yaşadığımız bütün problemlerin kaynağında sağlıklı iletişim, salih amel ve doğru bilginin yer almadığı aileler olduğunu belirterek; “Bizler bu çalışmamızla sağlıklı ailelerin taşıması gereken özellikleri katılımcı ailelerimizle paylaşıyoruz. Böylece sağlıklı bir ailenin sağlıklı bir toplum oluşturmak için gereken en önemli unsur olduğunu bir kez daha vurgulamış oluyoruz. Medyadan takip ettiğimiz olumsuz aile örnekleri bize çok uzak mekânlarda yaşanmıyor. Mahallemizde, sokağımızda, kapı komşumuzda ve belki de evlerimizde bu problemlerle karşılaşıyoruz. Yani tehdit evimize, ocağımıza kadar gelmiş durumda.. O halde yeniden birbirimizi anlamalı ve sağlıklı iletişimi yeniden gündeme almalıyız. Bütün problemlerimizi sıcak yuvalarımızda çözebiliriz. Çözümü kendi ailemizde, kendi medeniyet havzamızda ve kendi inanç sistemimizde bulabiliriz. İşte bunun için aile eğitimi yeniden bir yuvaya dönüş, kendi öz benliğine dönüş hareketidir. Programa katılmak suretiyle bu harekete güç veren siz değerli kardeşlerimi kutluyorum ve yuvanızda mutluluklar diliyorum.” dedi.

Yapılan konuşma ve değerlendirmelerin ardından katılımcı ailelere sertifikaları verildi.

Bülbülzade Vakfı Aile Eğitimi Programı’nın önümüzdeki sezon da uygulanmaya devam edeceği ve katılmak isteyen ailelerin Bülbülzade Vakfı’na başvurmak suretiyle kayıtlarını yaptırmaları gerektiği bildirildi.