Aile Eğitimi Projemiz Hayata Buluyor

0
Aile Eğitimi Projemiz Hayata Buluyor

Bülbülzade Yardım Komisyonu 2014 yılı yardım dönemi II. koordinasyon toplantısını gerçekleştirdi.

Bülbülzade Vakfı Yardım Komisyonu 2014 yılı yardım döneminde yürütülecek çalışmaları görüşmek ve yeni projeleri tanıtmak üzere ikinci toplantısını gerçekleştirdi.

Bülbülzade Vakfı Yardım Komisyonu 2014 yılı yardım döneminde yürütülecek çalışmaları görüşmek ve yeni projeleri tanıtmak üzere ikinci toplantısını Bülbülzade Vakfı Mütercim Asım Konferans Salonunda gerçekleştirdi. 03 Kasım Pazar günü gerçekleştirilen toplantıya Bülbülzade Vakfı Yardım Komisyonu üyeleri katıldı.

Toplantıda Aile Eğitim Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ vakfımızdan yardım alan ailelere verilecek eğitimlerle ilgili katılımcılara bilgiler verdi. Aydağ yardım komisyonu tarafından tespit edilecek ailelere komisyon olarak eğitim vereceklerini dile getirerek aile eğitim komisyonu olarak hedeflerinin; “Genişleyen halkalar gibi yakından uzağa tüm insanlığı kuşatacak bir perspektifle; iyinin ve doğrunun ve güzelin paylaşıldığı birlikteliği sağlamaktır.” dedi.

Mesut Aydağ’dan sonra kürsüye gelen rehber öğretmen Ahmet Taşkesen ise aile tespit çalışmalarında izlenecek yöntemlerle ilgili bir sunum yaptı. Taşkesen sunumunda; kendini tanıma, birey ve bireysellik, bireysel farklar, görüşme ilke ve teknikleri, görüşme araç ve ilkeleri, Bülbülzade Vakfı Aile Tanıma Formu hakkında tespit ekibine yararlı bilgiler verdi.

2014 yılında yeni başlanacak proje kapsamında vakfımızın 1994 yılından bu yana sürdürdüğü yardım çalışmaları sonucu veritabanımızda bulunan aileler ziyaret edilerek vakıf merkezimizde ve semtlerde yapılacak aile eğitim programlarına davet edilecekler.