Aikido Severler Gaziantep’te Buluştu

0
Aikido Severler Gaziantep’te Buluştu

Uluslararası Aikido Akademi Baş Antrenörü, 5. Dan Halis Duran’ın verdiği “Aikido Eğitim ve Gelişimi Seminerleri” yoğun ilgi gördü.

Uluslararası Aikido Akademi Platformu Baş Antrenörü, 5. Dan Sensei Halis Duran Gaziantep Aikido Akademi’de verdiği “Aikido Eğitim ve Teknik Gelişim Seminerleri” yoğun ilgi gördü.

Gaziantep Aikido Akademi tarafından Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Kompleksi içerisinde bulunan Spor Salonunda verilen seminere İstikrar Spor Kulübü Derneği Başkanı Hüseyin Rahmi Açıkkol ve çok sayıda izleyici katıldı.

Gaziantep Aikido Akademi Baş Antrenörü 3. Dan Davut Alan’ın da hazır bulunduğu seminere de Sensei Halis Duran, kendisine yöneltilen Aikido nedir sorusuna şöyle cevap verdi;

“Aikido; akıl, ruh ve bedenin uyum içerisinde çalışması, kişinin evrendeki muhteşem güce uyum sağlama çabasıdır. Yaşam boyu devam edecek bir gelişim sürecidir. Manevi bir aydınlanma, zihinsel ve ruhsal bütünleşmedir. Bizleri kendimizle barışık kılar. Sürekli yeni şeyler öğrenmeyi ve üretmeyi mümkün kılar. Fiziksel ve ruhsal bakımdan olgunlaşma yoludur. Ruh ve beden gelişiminin estetikle birleşmesidir. Gündelik hayat içerisinde karşılaştığımız olaylara değişik bakış açıları ile yaklaşmamıza yardımcı olur. Beklenmedik bir durum karşısında hızlı, doğru ve doğal tepki verebilmemizi sağlar. Aikido sanatında rekabete dayalı bir çalışma anlayışının yerine iç huzurun yakalanması öncelenmiştir.” dedi.

Seminerde yeni başlayanlar ve ileri düzeydeki Aikido öğrencileri için dersler verilirken derslerin ardından kuşak imtihanı da yapıldı. Kuşak imtihanına katılan sporcular bir üst kuşağa geçmenin mutluluğunu yaşadılar.

Seminer Sensei Halis Duran’ın yaptığı gösterinin ardından sona erdi.