Ahmed Ramazan ve Abdurrezzak Ateş’den Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

0
324

Suriye Ulusal Çalışma Hareketi Partisi Genel Başkanı Ahmed Ramazan ve Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Abdurrezzak Ateş, Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti.

Suriye Ulusal Çalışma Hareketi Partisi Genel Başkanı Ahmed Ramazan, Genel Sekreter Mahmut Osman, Dış İlişkiler Sorumlusu Muhammed Yasin Neccar ve beraberindekilerden oluşan heyet, Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti. 24 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirilen ziyarette Suriyeli misafirlerin sorunları ve Suriye içindeki son durum ele alındı. Görüşmede bölgede yaşayan insanlar olarak Suriyeli ve Türkiyelilerin işbirliği ile savaşın yıkıcı etkisi atlatarak savaşı bitirebilecekleri vurgulandı. Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir de Suriyeli muhacirlere yönelik eğitim, kültür ve insani yardım alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Suriye Ulusal Çalışma Hareketi Partisi Genel Başkanı Ahmet Ramazan görüşmenin ardından Fecr Radyonun canlı yayın konuğu olarak soruları yanıtladı.

Öte yandan ziyarete Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Abdurrezzak Ateş de katıldı. Görüşmede Ortadoğu Medya Merkezi tarafından çekilen Muhacirler Belgeseli, yeni çekilecek Ensarlar Belgeseli, İşrak Gazetesi,  Radyo yayınları, basılı kitaplar ve eğitim materyalleri ele alındı. Görüşmede BEKAM‘ın hazırladığı Sosyal Uyum Kitabı hakkında da görüş alışverişinde bulunuldu.