‘Ahir Zamanda Kadın Olmak’ Konferansı Yapıldı

0
207

Ab-ı Hayat Vakfı, Elazığ Belediyesi ile birlikte “Ahir Zamanda Kadın Olmak” başlıklı konferans düzenledi.

Ab-ı Hayat Vakfı, Elazığ’da önemli konular etrafında konferans serilerine devam ediyor. Bu manada, Elazığ Belediyesi ile ortaklaşa 17 Mayıs 2017 Çarşamba günü “Ahir Zamanda Kadın Olmak” başlıklı bir konferans düzenledi.

Programa konuşmacı olarak yazar Hatice Dilek Öztürk katıldı. Saat 13.00’da Elazığ Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde başlayan program, Abı Hayat Vakfı Hanımlar Komisyonu öncülüğünde gerçekleştirildi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, açılış konuşması ile devam etti. Vakfın tanıtım filminin gösteriminin ardından Hatice Dilek Öztürk’ün sunumu başladı. Ahir zamanda Müslüman kadının yaşadığı sorunlara ve sorumluluklara değinen Öztürk, inançlı hanımların hayatlarında dikkat etmesi gereken hususlardan örneklere yer verdi.

Konferans aynı zamanda Vuslat TV’den de canlı olarak yayınlandı. Program sonrası katılımcılarla hasbihal eden yazar Öztürk, kitapseverleriyle bir araya geldi.

Benzer konferanslara yıl içinde de devam edileceğini açıklayan vakıf yönetimi, 22 Mayıs Pazartesi günü aynı salonda farklı bir programın yapılacağını bildirdi. “Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü” başlığıyla yapılacak programın 22 Mayıs’ta saat 20.00’da de başlayacağı bilgisi verildi. Programa konuşmacı olarak ise İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Doç. Dr. Abdurrahman Ateş’in katılacağı ifade edildi.