AF Genişletilmiş Genel İdare Kurulu Toplantısı Mersin’de Yapıldı

0
137

Anadolu Federasyonu Genişletilmiş Genel İdare Kurulu toplantısı 15-16 Ocak tarihinde Akdeniz Derneği ev sahipliğinde Mersin’de yapıldı.

Üye dernek başkanlarının ve birim başkanlarının katıldığı toplantıda birim faaliyetlerinin altı aylık değerlendirmesi yapıldı ve dernek çalışmaları ele alındı.

Anadolu Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Aldemir’in de katıldığı toplantıda Anadolu Federasyonu 11 kolda faaliyet sürdüren teşkilat birimleri ile destekleyici birimlerin yaptığı ve sürdürdüğü faaliyetler değerlendirildi. Yapılan değerlendirmede birimlerin altı aylık sürede hedeflenen noktada oldukları faaliyetlerin senkronize ve sürdürülebilir nitelikte olduğu, üye derneklerin birimlerden gelen faaliyet planlamalarını eksiksiz icra etme hassasiyetinde olduğu ifade edildi.

Yapılan çalışmalarla kültürel ve sanatsal yetkinliklerin yanında mesleki yetkinlik ve sertifikasyon çalışmalarına önem verildiği, sivil toplum olarak üzerimize düşen, kişiyi hayata hazırlama, topluma faydalı birey olmak bağlamında her türlü görev ve sorumluluğumuzun farkındayız, bunun için de elimizden gelen her türlü faaliyet ve süreci planlamak ve yönetmek durumundayız denildi.

Yaklaşık 10 yıllık bir süreçte gerçekleştirdiğimiz her türlü faaliyet ve çalıştayla elde ettiğimiz hasılayı mefkureye dönüştürmek için gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Toplumsal nitelikli okuma alışkanlığı ve yetkinliği kazandırmak adına her üye derneğimizde okuma grupları kurulacak ve nitelikli kitap tahlil ve kritikleri gerçekleştirilecektir. AKADDER çalışmalarında cinsiyet değil şahsiyet temelli bir yaklaşımla çalışmaların sürdürüldüğü, aile merkezli faaliyet ve aktivitelere önem verildiği vurgulandı. Sivil toplum örgütlerinin devamlılığı ve iş kalitesinin odaklanılan faaliyet alanlarından insanların yönetim mekanizmalarında yer alması ile mümkün olacağı vurgulandı.

Pandemi süreci sonrasında gençlerin sosyal faaliyet ve aktivitelere aç oldukları, sosyalleşme ve normalleşme süreçleri için faaliyet planlamalarının yapılması gerektiği belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz