Adobe Ürünleri Eğitim Kursu Başladı

0
193

Ortadoğu Medya İletişim Merkezi ve BEKAM tarafından düzenlenen Adobe ürünlerini kapsayan grafik-tasarım kursları başladı.

Ortadoğu Medya İletişim Merkezi ve BEKAM tarafından düzenlenen ve başta Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Adobe InDesign, Adobe Audition, Adobe Premiere, Adobe After Effects olmak üzere tüm Adobe ürünlerini kapsayan grafik tasarım kursları başladı. Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi günleri yapılan kurslara 120 öğrenci katılıyor. Dört ay sürecek kurslar sonunda öğrencilere sertifika verilecek.

Azez’den, Cerablus’tan gelen öğrencilerimiz var

Kurslarla ilgili bilgi veren kurs eğitmeni Abdulnasır Ahmed, Ortadoğu’da bu büyüklükte ücretsiz bir kurs yapılmadığını belirterek; “Kursu şuanda sadece Arapça olarak yapabiliyoruz. Bundan dolayı Suriyeli öğrencilerimiz daha çok ilgi gösteriyor. Kurs sayesinde gençlerimize iş imkânı sağlamak istiyoruz. Bu programlardan sadece birini öğrenen piyasada çok rahat iş bulabilir. Şuanda 120 öğrencimiz var. Belki de Türkiye’deki en büyük kurslardan birini yapıyoruz. Kursumuza çevre illerden hatta Suriye’den gelen kursiyerler bile var. Azez’den, Cerablus’tan gelen öğrencilerimiz var. Öğrencilerimizi yaş grubuna göre 4 guruba ayırdık. Pratiğe dayalı eğitim verdiğimiz için eğitimde verim alıyoruz.” dedi.