Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Adana’nın Anayasa İçin Sözü Var

Adana’nın Anayasa İçin Sözü Var

0
Adana’nın Anayasa İçin Sözü Var

Adana Anadolu Öğrenci Birliği TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nun yeni anayasa çalışmaları sürecinde vatandaşlardan talep toplama çalışmalarına destek vermek üzere bir kampanya başlattı.

Adana Anadolu Öğrenci Birliği, Sivil Dayanışma Platformu (SDP) ve Anadolu Eğitim ve Davet Platformu desteğiyle TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nun yeni anayasa çalışmaları sürecinde vatandaşlardan talep toplama çalışmalarına destek vermek üzere bir kampanya başlattı.

Çakmak caddesi kültür sokağı girişinde kurulan stantların önünde konuya ilişkin basın açıklamasını Anadolu Öğrenci Birliği adına Yakup KÖLAY okudu.

Bu anayasa, Türkiye’de yaşayan tüm halkın geleceği olma hükmünde olacaktır bundan dolayı bizler Ülfet eğitim ve Yardımlaşma Derneği ve Anadolu öğrenci Birliği olarak “Anayasa için sözüm var”  adlı kampanya ile “benimde söyleyecek sözüm var, kendi kaderimi ancak kendim çizerim “ diyen duyarlı vatandaşların görüşlerini TBMM Anayasa Komisyonuna ulaştıracağız. TBMM Anayasa Komisyonu kendisine giden hiçbir görüşten dolayı inceleme, kovuşturma vb. bir süreç başlatmayacağını da garanti etmiştir.

Kölay, stantlarda kişiler ister bizim önereceğimiz 10 maddeden herhangi birini seçerek, isterlerse bunların dışında anayasada bulunmasını veya anayasadan çıkarılmasını istedikleri maddeleri ekleyerek kampanyamıza katkıda bulunabilirler diyerek katkıda bulunmaya çalıştık.