Ana Sayfa Kuruluşlar Adanalılardan Okuma Şenliği’ne Yoğun İlgi

Adanalılardan Okuma Şenliği’ne Yoğun İlgi

0
Adanalılardan Okuma Şenliği’ne Yoğun İlgi

Ülfet Derneği’nin bu yıl 5.sini düzenlediği Okuma Şenliği, Merkez Park’ta yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Ülfet Derneği’nin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 5.sini düzenlediği Okuma Şenliği, 29 Mayıs Pazar günü Merkez Parkta geniş bir katılımla gerçekleşti.

Ülfet Derneği’nin sosyal sorumluluk bilinciyle önemseyerek insanlara okuma alışkanlığı kazandırmaya yönelik olarak organize ettiği Okuma Şenliği, Adanalıların yoğun ilgisine sahne oldu.

Bireylere çevre ve şehir bilincini kazandırmak amacıyla bu yılki teması “Okuyan Şehir Değişen Çevre” olarak belirlenen 5. Geleneksel Okuma Şenliği’ne çocuk, genç, yetişkin her yaştan yoğun bir katılım oldu.

Okuma Şenliği’nin bu yılki proje paydaşları ise Anadolu Öğrenci Birliği Adana Şubesi, Akadder Adana Şubesi, İyilikder Adana Temsilciliği, Erdemli Gençlik Kulübü, Ülfet Spor Kulübü ve Radyo Barış oldu.

ANESİAD Adana Şubesi’nin de sponsorları arasında bulduğu Okuma Şenliği’nde ödüllü yarışmalar, ezgi ve şiir dinletileri, tiyatro gösterileri, geleneksel çocuk oyunları, kitap dağıtımı ve kan bağışı gibi farklı bir içeriğe sahip birçok etkinlik yer aldı.

Belirlenen vakitte alanda bulunan herkesin dahil olduğu okuma halkasıyla birlikte Anadolu Platformu YİK Üyesi Ramazan Kayan’ın Mavi Kırmızı kitabı ile yaptığı yarım saatlik sembolik okumanın ardından Ülfet Derneği EKE Komisyonu öğrencileri Kur’an-ı Kerim tilavetinde bulundu.

Daha sonra Tertip Heyeti içerisinde yer alan Ülfet Derneği Öğretmen Komisyonu üyesi Eğitimci Abdullah Adana ile Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi Müdürü Emin Dalak, birer selamlama konuşması yaptı.

Yapılan selamlama konuşmalarının akabinde sosyal ve kültürel etkinliklere geçildi. EKE Komisyonu tarafından hazırlanan etkinlikler, katılımcıların beğenisine sunuldu.

Engelli çocukların yaşantılarına dikkat çekmek için öğrencilerin işaret diliyle söyledikleri ezgi ise şenlik katılımcılarına duygusal anlar yaşatarak beğeni kazandı. Bunların yanısıra tarafından okunan şiir ve ezgilerle, halay gösterileri ile dinletiler programa ayrı bir renk kattı.

Adana’nın bu alandaki en büyük organizasyonlarından biri olma özelliği taşıyan Geleneksel Okuma Şenliği, birbirinden renkli görüntülere sahne olarak sona erdi.