Ana Sayfa Kuruluşlar Adanalılar Ramazan Kayan’ı Ağırladı

Adanalılar Ramazan Kayan’ı Ağırladı

0
Adanalılar Ramazan Kayan’ı Ağırladı

Anadolu Platformu YİK Başkanı Ramazan Kayan, Ülfet Derneği’nin organize ettiği programlara katılmak üzere Adana’ya misafir oldu.

15 Mart Salı günü ilk olarak Ülfet Derneği Merve Algan Konferans Salonu’nda düzenlenen programda Tepebağ Anadolu İmam Hatip Lisesi kız öğrencileriyle bir araya gelen Ramazan Kayan, son eseri Mavi Kırmızı’da tasvir ettiği Mavi Marmara Şehidi Furkan Doğan’la ilgili anılarını ve şahitliğini paylaştı.

Programa Anadolu Platformu YK Üyesi ve Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar, Ülfet Derneği yetkilileri, okul müdürü, öğretmenler ve yaklaşık 300 Tepebağ Anadolu İmam Hatip Lisesi kız öğrencisi katıldı.

Mavi Marmara yolculuğunun hazırlık aşamasından başlayarak geminin serüvenine değinen Kayan, Şehit Furkan Doğan’ın örnek kişiliğinden bahsederek, şehitliğinin tesadüf olmadığını vurguladı.

Bireylerin, samimi bir yaklaşımla sahih kaynaklardan beslenerek, yaşantı biçiminin, İslam algısının, amellerinin ve pratikte hayata geçirdiği uygulamaların kişilik oluşumuna katkı sağlayarak örnek bir şahsiyete dönüştüğünü ifade eden Kayan’ı öğrenciler gözyaşları içerisinde takip ettiler.

Programın ardından katılımcılara Mavi Kırmızı kitabı hediye edildi. Ardından dernek üyeleriyle bir araya gelen Kayan, gelen sorulara cevap vererek hasbihal etti.

Öğle saatlerinde Sarıçam ilçesinde bulunan Sofulu Anadolu İmam Hatip Lisesi Erdemli Gençlik Kulübü’nün organize ettiği programa katılmak üzere okula geçen Ramazan Kayan ve beraberindeki heyet, okul idarecileri tarafından karşılandı.

Daha sonra erkek ve kız öğrencilere yine aynı şekilde Mavi Marmara Şehidi Furkan Doğan’ı anlatarak gençliğin artık yeni bir idole sahip olduğunu söyleyen Kayan, gençlerin yaşantılarına heyecan katmalarının gerekliliğinden bahsetti. Ramazan Kayan’ın hasbihalinin ardından öğrencilere 500’ün üzerinde Mavi Kırmızı kitabı armağan edildi.

Ramazan Kayan daha sonra Adana’dan uydu aracılığıyla dünya çapında yayın yapan Kanal A TV’nin canlı yayın konuğu olarak kanal Genel Yayın Yönetmeni İlhan Geyik’in sorularını yanıtladı.

Ümmet coğrafyasının günümüzdeki içler acısı haline dikkat çeken Kayan,  çözümün temelinde kardeşlik ve vahdetin yattığını vurgulayarak problemlerden kurtulunabileceğini ifade etti.

Ortadoğu’da yaşanan gelişmelere de değinen Kayan, son olarak Furkan Doğan’dan bahsederek dua ve temennilerde bulundu. Daha sonra Genel Yayın Yönetmeni İlhan Geyik, Ramazan Kayan ve beraberindekilere, kanalı ve bünyelerinde bulunan radyo ofislerini gezdirdi.

Ardından Ülfet Derneği Genel Merkez Merve Algan Konferans Salonu’nda tertip edilen “Yeni Dönemde Ümmet ve İslam Coğrafyası” başlıklı konferansın konuşmacısı olan Kayan, yoğun bir kalabalığa hitap etti.

Konuşmasına geniş bir perspektif çizerek Müslümanların varolan gelişmelere kayıtsız kalmamaları gerektiğini söyleyen Kayan, İslam’ın değer verdiği kavramlardan bahsetti.

Kayan, son olarak okurlarıyla buluşarak kitaplarını imzaladı.