Ana Sayfa Kuruluşlar Adanalı STK’lardan Teröre Tepki

Adanalı STK’lardan Teröre Tepki

0
Adanalı STK’lardan Teröre Tepki

Anadolu Platformu üye kuruluşları Adana Temsilcilik ve Şubeleri, Adana’da gerçekleştirilen hain terör saldırısıyla ilgili bir basın açıklaması yayımladı.

Bir araya gelen bir grup Adanalı Sivil Toplum Kuruluşu, Adana’da gerçekleştirilen hain terör saldırısıyla ilgili bir basın açıklaması yayımladı.

Açıklamasında son dönemlerde meydana getirilmeye çalışılan terör ortamının, toplumun tüm kesimleri arasında provokasyon yaratmaya dönük olduğuna dikkat çeken STK’lar, “menfur saldırıyı şiddetle kınıyor ve terörü lanetliyoruz” ifadesini kullandı.

Basın açıklamasından satır başları:

Başaramayacaksınız!

24 Kasım tarihinde Adana Valiliği Otoparkı’nda gerçekleşen; 2 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine ve 33 vatandaşımızın da yaralanmasına neden olan hain terör saldırısını tüm kalbimizle lanetliyoruz. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve yaralanan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Ülkemizin içinden geçtiği bu zor dönemde terörün çirkin yüzü, toplumun huzur ve kardeşlik duygularını hedef almaya devam etmektedir. Diyarbakır, Van, Elazığ ve Gaziantep’te provokasyon yaratma hedefiyle gerçekleştirildiği açık olan alçak terör saldırısı karşısında toplumun tüm kesimlerinin sağduyusunu ve metanetini kaybetmemesi önem taşımaktadır.

Toplumsal uzlaşının yarattığı birlik ve beraberlik duygularının, tüm kesimlerde aynı ortak inançla perçinlendiği böyle bir dönemde terörün bütün şiddetiyle sivil vatandaşlara ve güvenlik personeline yöneldiği de dikkatlerden kaçmamaktadır. Terörün şiddet dilini kullanarak yaratmaya çalıştığı kaos ve çatışma ortamı tuzağına düşmeden, sorumluların bir an önce adalet karşısına çıkartılması için el birliğiyle mücadele etmeliyiz.

Yapılan saldırılar büyük bir doğumun sancıları olarak görmekteyiz. Türkiye çok önemli adımlar atıyor, önemli bir gündeme doğru ilerlenirken, karanlık ve kirli ellerin ülkemize ve memleketimize müdahalesine asla izin vermeyeceğiz.

Huzur ve istikrarı hedef alan, toplumu korku ve şiddet ile sindireceğini zanneden teröre karşı, bu zor zamanları hep birlikte atlatacağımıza inanıyoruz. İçinden geçtiğimiz, böyle dönemlerde hiç olmadığı kadar barışa, huzura ve güvene olan inancımız azalmamalıdır.

Adana’mıza Geçmiş Olsun!

Basın açıklamasına destek veren kuruluşlar:

Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği

Anadolu Öğrenci Birliği Adana Temsilciliği

AKADDER (Anadolu Kadın ve Aile Derneği) Adana Şubesi

ANESİAD (Anadolu Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği) Adana Şubesi

Barış Radyo

İyilikder Adana Temsilciliği

Ülfet Spor Kulübü Derneği