Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Adanalı Gençler Sabah Namazı’nda Buluştu

Adanalı Gençler Sabah Namazı’nda Buluştu

0
Adanalı Gençler Sabah Namazı’nda Buluştu

Anadolu Öğrenci Birliği Adana Şubesi, Seyhan ve Yüreğir Gençlik Merkezleri’nin ortaklaşa düzenlediği Sabah Namazı Buluşması’na katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Gençlik Merkezleri aracılığıyla tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak organize edilen “Gençler Sabah Namazında Buluşuyor” projesi kapsamında Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Seyhan ve Yüreğir Gençlik Merkezleri tarafından Sabancı Merkez Camii’de gerçekleştirilen Sabah Namazı Buluşması’na aralarında Anadolu Öğrenci Birliği Adana Şubesi üyelerinin de bulunduğu kalabalık bir genç topluluğu katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin akabinde Sabah Namazı eda edildi. Namaz sonrası devletin bekası ve huzuru için aynı anda gençlerin ve cemaatin elleri semaya kalktı; şehit düşen asker ve polislere dualar edildi.

Buluşma, hadis sohbeti ve dua ile devam ederken Seyhan Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Tosun, “Gençler geleceğin mimarlarıdır. Kendimizi her yönden iyi yetiştirebilirsek, ileride bir görev aldığımızda bu sorumlulukları topluma ve vatana hizmet adına en iyi şekilde yerine getirmiş oluruz. Gençler, gençlik yıllarını iyi değerlendirmelidir. Son süreçte yaşanan olaylardan dolayı her birinin sorumluluk sahibi olarak yol alması önemlidir” diye konuştu.

Program Seyhan İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin Güller tarafından yaptırılan dua sonrasında gençler ve cemaatin selamlaşması ile son buldu. Ardından, sabah ışıklarının aydınlanmasıyla birlikte, Gençlik Merkezi personelleri ve liderlerince hazırlanan kahvaltı gençlere ikram edildi.

Sabah namazı için Camiye gelen gençlerin, bu uygulamadan son derece memnun olduğu görüldü.