Ana Sayfa Kuruluşlar Adana’dan Gazze’ye Destek

Adana’dan Gazze’ye Destek

0
Adana’dan Gazze’ye Destek

Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin de içinde bulunduğu AS Platformu Adana’da Gazze’ye destek için basın açıklaması yaptı

Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin de içinde bulunduğu As Platformun organize ettiği ve Adana’daki tüm sivil toplum kuruluşlarının üye ve gönüllülerinin katılımıyla gerçekleşen Filistin-Gazze’ye destek basın açıklamasına kalabalık bir katılım ile İnönü Parkında Cuma namazı akabinde gerçekleştirildi.

AS Platform başkanı Mahmut ERASLAN” Gazze’ye Saldırı İnsanlığa Saldırıdır” dedi.

Eraslan işgalci İsrail’in, gerek BM’nin geçmişteki kararlarına, gerek uluslararası aktörler olarak devletlere, gerekse bütün bir uluslararası topluma rağmen, tüm uluslararası normlar ve hukuka açıkça meydan okuyarak Gazze’ye yönelik havadan ve denizden saldırıları, bu ülkenin değer tanımaz saldırganlığının son örneğini teşkil etmektedir.Filistin halkına yönelik İsrail’in işlemekte olduğu insanlık dışı cinayetlerin ardı arkası kesilmiyor. Üçüncü gününe giren işgalcilerin Gazze’ye gerçekleştirdiği saldırılar sonucunda başta Ahmed el Caberi olmak üzere 20 Filistinli kardeşimiz şehit edilirken 235 yaralı kardeşimiz bırakıldı.  Şehit edilenler arasında bulunan küçük çocukların parçalanmış cesetleri katil İsrail’in sadece Filistin için değil tüm insanlık için ne kadar tehlikeli olduğunu bir kez daha ortaya koymaktadır.

İsrail’in her türlü insani ve ahlaki değerleri ayaklar altına alarak Gazze’ye, Müslümanlara, Mescidi Aksa’ya ve tüm insanlığa karşı yaptığı bu saldırılar ilk değildir ama son olmak zorundadır. Kurulduğu 1948 yılı öncesinden beri tarihinde kan, katliam, işgal ve zulümden başka bir şey bulunmayan bu çete devletine artık başta Müslümanlar olmak üzere tüm dünya dur demek zorundadır. Bu şımarık çocuk artık her istediğini her istediği zaman yapamaz, yapamamalıdır. Savunmasız masum insanların, çocukların, kadınların üzerine bombalarını hiç acımadan boşaltan, bir ülkeyi açlığa ve sefalete mahkûm bırakan, insanlıktan nasibini zerre kadarda almamış olan Siyonist zihniyete artık dur demek lazım. Bu çerçevede AS PLATFORM ve Filistin Dostları olarak, tarihin her zaman hakikatten yana olduğunu ısrarla vurguluyor ve büyük haksızlık ve zulüm zincirinin son halkası olan bu son saldırıyı, işgalci İsrail açısından yok olmaya doğru gidecek sürecin hızlanmasına katkı sağlayacak bir hamle olarak görüyoruz.İsrail bir hafta içinde Sudan’a, Suriye’ye ve Filistin Gazze’ ye saldırdı. Katil israil’in yaptığı katliamlar karşısında ABD, Kanada ve diğer emperyalist devletlerin verdiği tepkiler olarak “konunun İsrail’in kendisini savunma hakkı olarak” lanse edilmesi uluslararası hukuka ve topluma yönelik saygısız bir tavır olduğu gibi siyasi tarih ve uluslararası hukuk tecrübesine yöneltilmiş bir aşağılamadır. Yeryüzünün zalimleri, emperyalistleri, katilleri zalimden yana tavırlarını sürdürmekte ve sahip çıkmaktadırlar. Birleşmiş milletler, Nato ve diğer bütün paktlar ancak zalimleri korumakta ve kollamaktadırlar. Maalesef İsrail yönetiminin en büyük cesaret kaynağı, yaşananlar karşısında dünya kamuoyunun büründüğü korkunç sessizliktir. Ağızlarını her açtıklarında barıştan ve insan haklarından bahseden gelişmiş ülkeler nerede? Nerede Müslüman ve Arap ülkelerinin liderleri? Bizler buradan İslam ülkelerine, İslam ülke yöneticilerine, İslam âlimlerine ve tüm yeryüzü Müslümanlarına sesleniyoruz. Sizler de halen susmaya devam mı edeceksiniz. Bu zulüm ve aşağılamaya dur deme vakti gelmedi mi. 8 milyonluk İsrail, başta 1,5 milyar İslam âlemi ve bütün dünya ile alay etmekte katliamlarına devam etmektedir. İsrail ve benzeri tüm zalimlere dur deme vakti gelmedi mi? Müslümanların namusu, insanlığın onuru ve kültürel mirası Peygamberler şehri Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya, sahip çıkma vakti gelmedi mi? Peygamberimiz “Birbirini sevmede, birbirlerine acımada ve korumada müminler bir vücut gibidir. Vücudun herhangi bir organı rahatsız olursa, diğer organlar toptan humma ve uyumsuzluğa tutulur” buyurmuştur. Mescid-i Aksa, ümmetin şerefini temsil etmektedir. Ümmetin tarihini ve geleceğini temsil etmektedir. Mescidi Aksa’yı savunan Müslümanları savunmak tüm Müslümanların görevi değimli?

Suriye’deki, Çeçenistan’daki, doğu Türkistan’daki ve buradan tüm yeryüzünde adalet, özgürlük ve vatanlarının kurtuluşu için mücadele eden mazlum, mağdur ve ezilmişleri selamlıyoruz. Yarım asırdan fazladır süren işgal ve zulümlere direnen Filistin’in, Gazze’nin onurlu direnişini ve direnişçilerini Adana’dan selamlıyoruz. Tüm şehitlere Allahtan rahmet, gazilerimize şifalar diliyoruz. Son sözlerimizi Halit Meşal’in Sudan’dan İşgalci Siyonistlere seslendiği sözleri ile bitiriyoruz.

“Ahmed el Caberi şehit oldu ve ahirete intikal etti. O ölmedi, yok olmadı ancak siz, yok olacaksınız. İsrail işgalci ve tecavüzcü bir devlettir. İşgalciler hür halkları kontrolü altına alamaz, onlara boyun eğdiremez. Hamas ümmetin kurduğu bir teşkilattır. Onu siz yok edemezsiniz. Bu gün Ahmed el Caberi’yi yarın Halid Meşal’i öldürebilirsiniz. Ancak sonunda Kudüs bizim olacaktır.”