Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Adana’dan Bayırbucak’a Kardeşlik Eli

Adana’dan Bayırbucak’a Kardeşlik Eli

0
Adana’dan Bayırbucak’a Kardeşlik Eli

İyilikder Adana Temsilciliği ve Ülfet Derneği, Bayırbucak Türkmenleri’ne 4 Bin kişilik kışlık kıyafet ve hazır gıda yardımında bulundu.

İyilikder Adana Temsilciliği ve Ülfet Derneği, Bayırbucak Türkmenlerine yönelik yardım organizasyonu kapsamında 4 Bin kişilik kışlık kıyafet ve hazır gıda ürününü bölgeye ulaştırdı.

Son günlerde yoğun saldırı altında olan ve yurtlarını terketmek mecburiyetinde kalan Bayırbucak Türkmenleri'ne İyilikder Adana Temsilciliği ve Ülfet Derneği, kardeşlik elini uzatarak geniş çaplı bir yardım kampanyası düzenledi.

Kampanya neticesinde yaklaşık 4 Bin kişilik kışlık kıyafet, hazır gıda ürünü, meyve suyu ve oyuncak İyilikder yetkilileri tarafından Bayırbucak Türkmenleri'nin barındığı Hatay'ın Yayladağı ilçesinde bulunan AFAD Çadırkenti yetkililerine teslim edildi.

Yetkililere teslim edilen yardımların bir kısmı İyilikder gönüllüleri tarafından Çadırkentte bulunan ailelere dağıtıldı. Dağıtım esnasında aileler ve çocuklarla yakından ilgilenen gönüllüler duygusal anlar yaşadı.

Yardım organizasyonu ile ilgili basına konuşan İyilikder Adana Temsilcisi Ramazan Bulut, Suriyeli mülteciler için yapılan yardım faaliyetlerinin gündemlerinde geniş bir yer tuttuğunu belirterek, yardım kampanyalarının artarak ve çeşitlenerek devam edeceğini ifade etti.

Bulut, gerek Bayırbucak Türkmeni gerekse farklı etnik kimliklere sahip tüm ihtiyaç sahiplerine kardeşlik ellerini uzatacaklarını, ellerinden gelen tüm gayreti fazlasıyla göstererek yeryüzünde hiçbir mazlum kalmayana dek çalışmalarını devam ettireceklerini vurguladı.

Ramazan Bulut, kampanyalarına katkı sunan ve yardımların bölgeye ulaşmasına emek veren tüm üye ve gönüllülere teşekkür etti.