Ana Sayfa Kuruluşlar Adana’da Teröre Lanet

Adana’da Teröre Lanet

0
Adana’da Teröre Lanet

Memur-Sen Adana Şubesi, Adana Valiliği binasına yapılan hain terör saldırısı ile ilgili basın açıklaması düzenledi. Ülfet Derneği’nin de temsil edildiği basın açıklamasında, gerçekleştirilen terör saldırısı lanetlendi.

Memur-Sen Adana Şubesi, Adana Valiliği’ne yapılan hain terör saldırısı ile ilgili basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya Ülfet Derneği'ni temsilen Anadolu Platformu Teşkilat Başkanı ve Dernek YK Başkanı Gazi Kılıçparlar da katıldı.

Memur-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer, yönetim kurulu ve çok sayıda üyenin katıldığı açıklamada terör saldırıları protesto edilirken, Mehmet Sezer, “Dün sabah Valimiz hedef alınarak, Adana Valiliği'nin açık otoparkında Saat 08.05 civarında Valilik makam girişine yakın yerde bomba yüklü aracın patlatılması sonucu 2 çalışan şehit olmuş, 34 kişi yaralanmıştır. Yapılan hain terör saldırısı hepimizi derinden üzmüştür.  Bu saldırıyı, şiddetle kınıyor, teröre ve işbirlikçilerine asla boyun eğmeyeceğimizi, diz çökmeyeceğimizi Adana’dan yüksek sesle haykırıyoruz.” dedi.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Günay Kaya’nın da katıldığı basın açıklamasında, kardeşliğe sık sık vurgu yapılırken, Memur-Sen ailesinin her zaman, her türlü hain eyleme karşı durdukları belirtildi.

“15 TEMMUZ’DA DA SOKAKLARDAYDIK”

Terörün her türlüsüne ve işbirlikçilerine karşı her zaman dik durduklarını ifade eden Memur-Sen Adana İl Başkanı Mehmet Sezer, “Memur Sen ailesi olarak, 15 Temmuz hain darbe girişiminde de gösterdiğimiz hassasiyet gibi, bugün de alanlardayız, teröre karşı dimdik ayaktayız. 15 Temmuz’da da sokaklardaydık, milyonlarca insan tek yürek olduk, ülkemize sahip çıktık. Ülkemizin birliği ve selameti için her zaman çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Bugün Adana’da 24 bin, Türkiye’de 1 milyonu aşkın üyemizle her zaman ve her yerde teröre karşı durmaya hazırız. Millet olarak, bu vatan uğruna can vermiş asil bir milletiz.”

KARDEŞLİKTE BULUŞALIM

“Büyük Memur-Sen ailesi olarak çağrımız şudur: Türkiye’nin, milletimizin ve Müslüman coğrafyanın kandan, emperyalizmden, sömürüden, zulüm ve terörden arındırılması için birlik olalım. Terör örgütlerine, terör örgütlerine silah dâhil lojistik destek veren yabancı güçlere, eli kanlı terör örgütlerinin reklamını yapanlara karşı ortak hareket edelim, teröre karşı kardeşlikte buluşalım.” şeklinde konuştu.

Yoğun katılımla gerçekleştirilen basın açıklamasında ‘Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’ ve ‘Teröre karşı omuz omuza’ şeklinde sloganlar atılırken, şehit vatandaşlardan Kadir Kırbaç’ın, Büro Memur-Sen üyesi olduğu belirtildi.

Açıklamanın ardından Memur-Sen Adana Yönetimi, Valilik binasında meydana gelen hasarları inceleyerek çalışanlara geçmiş olsun temennisinde bulundu. Daha sonra Şehitlerin Sabancı Merkez Camii’nde düzenlenen cenaze törenine katıldılar.

.