Ana Sayfa Kuruluşlar Adana’da Milli İradeye Saygı Mitingi

Adana’da Milli İradeye Saygı Mitingi

0
Adana’da Milli İradeye Saygı Mitingi

Adana’da Sivil Toplum Kuruluşları tarafından oluşturulan Adana Milli İradeye Saygı Platformu, Ülfet Derneği’nin de desteğiyle “Demokrasi ve Milli İradeye Saygı Mitingi” düzenledi.

Uğur Mumcu Meydanı’nda düzenlenen mitingde, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekilleri Fatmagül Demet Sarı, Tamer Dağlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş darbe girişimine karşı birlik ve beraberlik mesajı vermek için bir araya geldi.

Mitingde konuşan Adana Milletvekili eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatmagül Demet Sarı, halkla birlikte kendilerinin de alanlarda nöbette olduklarını söyledi.

Halkın devletin kurumlarını, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ve milletin iradesini savunmak için canları pahasına nöbet tuttuğunu vurgulayan Adana Milletvekilli Fatmagül Demet Sarı “Bizi geçmiş dönemlerin o acı dolu darbe günlerine götürmeye çalışanlar, bugün gördüler ki milletin iradesi artık yepyeni bir tarih yazmıştır. Bu irade, Türkiye’nin artık darbelerle yönetilemeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir” dedi.

Vali Mahmut Demirtaş ise, bugünün demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkma günü olduğunu ifade ederek, halkın alanları terk etmemesini istedi. Vali Demirtaş, “alanları terk edersek, maalesef bu hainler bizlere yine bomba yağdıracaklar. Buna asla müsaade etmeyiniz. Mutlaka her gün burada olacağız. Ben de burada olacağım, başkanlarımız da milletvekillerimiz de burada olacak. Dün iki, bugün bir şehidimizi toprağa verdik. Birazdan üç şehidimizi de havaalanında karşılayacağız. Eğer şehitlerin gelmesini istemiyorsak, bu alanları terk etmememiz lazım” dedi.

Milli İradeye Saygı Platformu’nda;

Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Odası, Adana Ticaret Borsası, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı, Adana Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği, Türk-İş, Hak-İş, Memur-Sen konfederasyonları, Çukurova Genç İşadamları Derneği, Adana Sanayici İşadamları Derneği, Adana Yapı Müteahhitleri Derneği, Adana Genç İşadamları Derneği, Adana Anadolu Aslanları İşadamları Derneği, Adana Müstakil Sanayici İşadamları Derneği, Adana Kamu Müteahhitleri Derneği, Adana Tüm Sanayici İşadamları Derneği, Türk Kızılayı Adana Şubesi, Adana Sivil Toplum Platformu, Çocuk Kanser Derneği, Adana Gençlik Merkezi, Adana İş Kadınları Derneği, TOBB Adana Kadın Girişimciler ve TOBB Adana Genç Girişimciler yer alıyor.