Ana Sayfa Kuruluşlar Adana'da EKE Yıl Sonu Programı

Adana'da EKE Yıl Sonu Programı

0
Adana'da EKE Yıl Sonu Programı

Evde Karakter Eğitimi ( EKE ) Yılsonu gösterisi 15 Haziran Cumartesi günü, saat 15.00’de Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Katılımın yoğun olduğu gösteride, Evde Karakter Eğitimi öğrencilerinin hazırlamış oldukları birbirinden anlamlı organizeler, katılımcılar tarafından ilgi ve beğeni ile izlendi. Kur’an-ı Kerim ve Meal okunmasının ardından sahneye Evde Karakter Eğitimi Sorumlusu Şeyma Yolaçan davet edildi. Yolaçan, EKE’nin amacı ve çalışmaları hakkında kısa bir bilgilendirme konuşması yaptı. Konuşmasında şu noktalara değindi: “Arzın imarı neslin inşası için çıkmış olduğumuz uzun bir yolculukta ilk en önemli basamak oldu evde karakter eğitimi.  İlk adımımız minik yüreklerin bir araya gelmesiyle başladı. Ve düşünürün dediği gibi ilerlememiz bir arada, birlikte oluşumuzla mümkün oldu.  7 yıl önce pilot bir uygulama olarak başlayan 23.grup ve 200’e yakın öğrenci ile devam eden bu proje de en büyük pay şüphesiz ki sevgili öğrencilerimizin çocuklarımızındır. Fakat bugün bir başarıdan söz edeceksek öğrenci, veli, eğitimciler ve tüm dernek gönüllülerimizin bu projeye olan inancı, sahiplenme duygusu en güçlü nedendir diye düşünüyorum. Üstlendiğimiz bu ağır ama kutlu yükü özelliklede siz değerli ailelerimizle hep beraber kaldırdık. Her birinizin geleceğin umut tohumları yeşerte bilmek için gösterdiği çabayı manidar görüyorum. Bugün burada bir yıllık yoğun çalışmanın final kısmında bir araya gelmiş bulunmaktayız. Duymuş olduğumuz haklı gururu ifade etmek için kelimeler yetmez bunun farkındayım.

Evet değerli misafirler ne iyi ettiniz ki buraya geldiniz. Bu anlamlı günde bizleri ve çocuklarımızı yalnız bırakmadınız.”diyerek teşekkür etikten sonra sözlerini noktaladı. Programın öne çıkan diğer akışı ise şöyleydi; Ezgi, Hadis okumaları, Def ile ezgi dinletileri, Tiyatro, Şiir, Slâyt gösterileri, Ney dinletisi, Dualar… Programın sonunda ise, Evde Karakter Eğitimi’ne emek veren tüm eğitimciler sahneye çıkarak, öğrencilerine diplomalarını takdim ettiler.Hem coşkulu, hem de duygusal bir atmosfer ile Evde Karakter Eğitimi Yıl Sonu Programı sona erdi… Programdan hemen sonra eke eğitici ablaları ve dernek gönüllerinden yaklaşık 45 kişilik bir grupla yenilen yemeğin ardından bir yıl boyunca yapılan çalışmalara ara verilmiş oldu.