Adana Merkez Cami EKE Çocuklarıyla Şenlendi

0
180

Ülfet Derneği ve Adana Müftülüğü tarafından organize edilen “Neşeli Seccadeler” temalı 3. Geleneksel Cami Şenliği yoğun katılımla Adana Merkez Camii’de gerçekleşti.

Ülfet Derneği Evde Karakter Eğitimi (EKE) Komisyonu tarafından her yıl Nisan ayında düzenlenen ve Adana'nın geniş kapsamlı çocuk etkinlikleri arasında yer alan “Neşeli Seccadeler” temalı geleneksel cami şenliklerinin üçüncüsü 22 Nisan Cumartesi günü 11.00-14.00 saatleri arasında Adana Merkez Camii'nde gerçekleştirildi.

Ülfet Derneği ve EKE Komisyonu gönüllülerinden oluşan yaklaşık 350 kişinin katıldığı program, cami avlusunda geleneksel çocuk oyunlarının oynanması ve dereceye girenlere ödül verilmesi ile başladı. Daha sonra çocuklara ve ailelerine ikramlarda bulunuldu ve çeşitli yarışmalar düzenlendi. 

Yapılan ikramlar sonrasında ellerindeki namaz temalı çok sayıda dövizle cami avlusunda yürüyüş yapıp, ardından cami içerisinde öğle namazını cemaatle kılmanın farkındalığını ilk kez yaşayan çocukların heyecan ve ilgileri görülmeye değer anlar yaşattı. Ayrı şekilde kılınan namazlar sonrasında Adana Merkez Camii İmam Hatibi Ömer Altundağ'dan cami adabı ve Merkez Camii'nin fiziksel özellikleri hakkında geniş bilgi alan çocuklar, aileleri nezaretinde cami avlusundaki etkinliklerine devam etti.