Ana Sayfa Kuruluşlar Adana Halkı Kitap Okuma Şenliğinde Buluşuyor

Adana Halkı Kitap Okuma Şenliğinde Buluşuyor

0
Adana Halkı Kitap Okuma Şenliğinde Buluşuyor

Ülfet Derneği’nin bu yıl 4.sünü gerçekleştireceği “Okuyan İnsan Düşünen İnsandır” başlıklı kitap okuma şenliği 17 Mayıs pazar günü gerçekleştirilecek.

Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği'nin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 4.ncüsünü gerçekleştireceği "Okuyan İnsan Düşünen İnsandır" başlıklı Kitap Okuma Şenliği Yüreğir Belediyesi, Yüreğir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kızılay Adana Şubesi ve Radyo Barış paydaşlığında 17 Mayıs pazar günü saat 11.00 – 18.00 saatleri arasında Kuvayi Milliye Parkı'nda (Optimum Karşısı) gerçekleştirilecek.

 

Konuyla ilgili basın açıklamasında bulunan Ülfet Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Kitap Okuma Şenliği Tertip Heyeti Başkanı Gazi Kılıçparlar; Adana'da tek ve en geniş kapsamlı kitap okuma ve farklı içeriklere sahip birçok etkinliği kapsayan program olma özelliğine sahip bu programın gelenekselleşerek bu yıl dördüncüsünün icra edileceğini söyledi. Kılıçparlar konuşmasının devamında, okuma alışkanlığının kazandırılmasına yönelik atılan bu adımın her yıl daha fazla rağbet gördüğünü, 7'den 70'e tüm vatandaşların programlarına aileleriyle beraber katılarak hem unutulmaz bir gün yaşayıp hemde beraberce okuyarak bu sayede okuma alışkanlığının kazandırılması yönünde bir adım attıklarını, yıl sonu tatiline okuyarak başlanacağını belirtti. Bu vesileyle Pazar günü gerçekleştirecekleri 4. Geleneksel Kitap Okuma Şenliği'ne tüm Adanalıları ailece davet eden Kılıçparlar, alanda yaşanacak atmosfere herkesi şahit olmaya çağırdı.

 

Sembolik kitap okuma saati dışında birçok etkinlik ile yarışmanın da içerisinde bulunacağı ve gün boyu sürecek olan programa Adana Valisi, Belediye Başkanları, siyasi parti milletvekilleri ve adayları, bürokratlar ve geniş bir halk kitlesinin katılım göstermesi bekleniyor.