Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Adana Halkı Doğu Türkistanlı Kardeşlerini Unutmadı

Adana Halkı Doğu Türkistanlı Kardeşlerini Unutmadı

0
Adana Halkı Doğu Türkistanlı Kardeşlerini Unutmadı

Anadolu Öğrenci Birliği Adana Şubesi tarafından düzenlenen programla zulüm altındaki Doğu Türkistan halkı için dua edildi.

Anadolu Öğrenci Birliği tarafından Çin yönetimince Doğu Türkistanlı müslümanlara uygulanan ambargoların protesto edilmesi ve zulüm görenlere dualarda bulunulup, destek verilmesi amacıyla Türkiye genelinde ve yurtdışında organize edilen Sabah Namazı Buluşmaları'nın Adana ayağı 11 Ocak günü, Ülfet Derneği ve Anadolu Öğrenci Birliği Adana Şubesi'nin organizesiyle Yağ Camii'nde gerçekleştirildi.

 

Sabah namazı vaktinde Yağ Camii'nde biraraya gelenler arasında Anadolu Platformu Yön. Kur. Üyesi ve Ülfet Derneği Yön. Kur. Başkanı Gazi Kılıçparlar, Anadolu Öğrenci Birliği Akdeniz Bölge Sorumlusu Yakup Kölay, Adana'da faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri ve çoğunluğu üniversite öğrencilerinden oluşan bayan ve erkeklerden yaklaşık 200 kişi hazır bulundu.

 

Sabah namazının kılınmasının ardından Etiyopya'lı öğrencisi tarafından okunan Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam eden program daha sonra Çukurova Üniversitesi öğrencisi Ömer Enteroğlu'nun Doğu Türkistan için özel olarak hazırlamış olduğu duayı okumasıyla sona erdi. 

 

 

 

Tüm Türkiye'de, Bosna'da ve Gazze'de aynı anda gerçekleştirilen "Doğu Türkistan İçin Sabah Namazı Buluşması" Kahramanmaraş'ta da gerçekleştirildi.

Anadolu Öğrenci Birliği Kahramanmaraş Şubesi tarafından, Doğu Türkistan'daki Müslüman halka yapılan zulümleri tel'in etmek ve Doğu Türkistanlılara destek vermek amacıyla organize edilen Sabah Namazı buluşması yoğun bir katılımla Ulucamii'de gerçekleşti.

 

Sabah namazı sonrası Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Ahmet ÖZ'ün yaptığı duanın ardından camii çıkışı dondurucu soğuğa rağmen çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu kalabalık bir grup duyarlı müslüman, Anadolu Öğrenci Birliği Kahramanmaraş Şubesi adına Yasir Çiçekli'nin okuduğu basın bildirisini dinledi.