Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Adana Bölgesi AÖB Kampı

Adana Bölgesi AÖB Kampı

0
Adana Bölgesi AÖB Kampı

Anadolu Öğrenci Birliği Adana Bölge Kampı 7-8 Mart’ta Yapıldı

Anadolu Öğrenci Birliği “Zaman ve Mekan Bize Emanet” Adana Bölgesi Kampı yapıldı. Selamlama konuşmalarının ardından kampın ilk oturumu başladı. Moderatörü Yusuf Yalçınkaya olan birinci turumda Prof. Dr. Erdal Baykan, “İnsanın Yeryüzü ile İlişkileri ve Sorumlulukları”  Öğr. Gör. Salih Zeki Keş, “Sosyal Sorumluluk, Kültürel ve Evrensel Farkındalık” konusunu anlattı.

Anadolu Öğrenci Birliği Başkanı Muhammed Fatih Eren konuşmasında; birlikteliklerin sağlıklı ve sürdürebilir olması için sorumlulukların önemli olduğuna dikkat çekti. Sevgiye, tahammüle, adalalete,  fadakarlığa vurgu yapan Eren, “Birlikte var olmanın gerçekleşmesi için herkesin birlikteliği inşa edici rolü olmalıdır. Bu nedenle bizler de herkese en iyi yapabileceği işi ulaştırma gayretinde olmalıyız.” dedi.

Moderatörünün Muhammet Talha Kakız’ın olduğu ikinci oturumda “Asr Suresi Bağlamında Zaman ve Mekan” sunumlarını Kürşat Özer ve Kader Gül yaptı. Şeyhmus Sarıdoğan’ın yönettiği tecrübe paylaşımında Ali Sarıdoğan, “Kardeşlik Sofrası” Maimonah Al Shoaibi “Yemen” Abdirrahman Jama Geelle ise “Somali” sunumunu gerçekleştirdi. İlk gün şiir ve ilahi dinletisinin ardından sonlandı.

Kampın İkinci günü Kadir Dündar’ın moderatör olduğu oturumla başladı. Oturumda Hüseyin Özhazar, “İnsanın Anlam Arayışı” Doç. Dr. Mehmet Ulukütük, “Birlikte Var Olmanın Kültürü ve Ahlakı” konusunu anlattı. Okunan Sonuç Bildirgesi ardından yapılan geziyle kamp sonlandı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.