“Adana 1. Uluslararası Öğrenci Buluşmaları”

0
170

Renklerin, dillerin ve kültürlerin buluşması “ADANA 1. ULUSLARARASI ÖĞRENCİ BULUŞMALARINA” sizleri bekliyoruz.

 

Uluslararası Öğrenci Buluşması; ülkemize üniversite eğitimi almak için gelen misafir öğrencilerin organizasyon kabiliyeti kazanmaları, uluslararası öğrenciler ve eğitimle ilgili kamuoyunda gündem oluşması ve bu alanın tanıtımı amacıyla yapılmaktadır. Misafir öğrencilerin ülkemizi daha iyi tanımalarını, kendi ülkelerini tanıtmalarını ve ülkemiz insafıyla buluşmalarını sağlamak amacıyla yapılan bir programdır. Misafir öğrencilerin evrensel kardeşlik bilincine sahip, modern dünyayı ve dünya sistemini tanıyan, organizasyon kabiliyeti yüksek, ülkesinin durumunun ve ihtiyaçlarının farkında olan, İslam kültür ve tarihinin ana hatlarına vâkıf, farklılıklara karşı müsamahalı birer “gönüllü medeniyet elçisi” olarak ülkelerine dönmeleri temel gayemizdir.

Uluslararası Öğrenci Buluşmaları, eğitim için Türkiye’yi tercih eden uluslararası öğrencilerin varlığından kamuoyunun haberdar olması ve bu öğrencilerin “ya-bancı” olarak değil “misafir” olarak görülmesini sağlamayı, öğrencilerin organizasyon kabiliyetlerini geliştirmeyi ve ülkelerinden çok uzaklarda kendi ülkelerini tanıtarak gönüllü medeniyet elçileri olmalarına fırsat vermeyi amaçlamaktadır.

Türkiye’de eğitim gören misafir öğrencilerin %95’den fazlasının Müslüman olduğunu düşünürsek ana gayemiz, misafir öğrencilerin “BİZ BİR MİLLETİZ” bakış açısıyla hayata bakmalarını sağlamaktır.

10-12/05/2014 Tarihleri arasında MERKEZ PARK’ta, ZÜMRÜDÜANKA ULUSLARARASI ÖĞRENCİ Derneği olarak gerçekleştireceğimiz renklerin, dillerin ve kültürlerin buluşması “ADANA 1. ULUSLARARASI ÖĞRENCİ BULUŞMALARINA” sizleri bekliyoruz.